Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заборона виходити з авто і зростання терміну затримання: яким буде новий закон про поліцію

Документ уже створюють і обіцяють винести на суд громадськості.

Новації в стосунках громадян із правоохоронцями нині готують фахівці - народні депутати разом із працівниками МВС і незалежними експертами. Новий закон про поліцію повинен убезпечити правоохоронців від нападів і зробити їхню роботу ефективнішою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одне з основних нововведень пропонується суто американське: коли машину зупиняє поліцейський, виходити водій не повинен, а руки треба тримати на видному місці - обидві на кермі. Документи обов'язково потрібно буде передавати в руки правоохоронцю, опустивши скло. Лайка під час перевірки каратиметься штрафом, опір - великим штрафом.

Відео Депутати та МВС розробляють новий законопроект про поліцію України

Також передбачається, що для освідчення нетверезого водія не потрібно буде шукати двох свідків - уночі це незручно. Достатнім доказом пропонується вважати відео з нагрудної камери полісмена. За дрібний дебош, наприклад, побиття дружини, пропонується затримувати на добу, а не три години.

Правозахисники наголошують, що разом із правами стражів порядку має зростати і їхня відповідальність. Зокрема, за непрофесіоналізм або перевищення меж необхідної самооборони при затриманні злочинця. Розслідування проти самих копів пропонується обов'язково робити публічним, аби не було сумнівів у чесності та неупередженості підсумкового результату.

Народний депутат Мустафа Наєм обіцяє, що законопроект обов'язково буде винесений на розгляд громадськості. "Ми ніколи не довіряли поліції, я сам ніколи не довіряв, ми були по різні боки. Але зараз виникає питання: добре, а ті, хто почали довіряти, чому вони мають страждати через тих людей, які не зупиняються, не підкорюються? Встановити цей баланс дуже важко", - зізнається він.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції