Забрали паспорти, поняті сиділи в телефонах: рідні затриманих кримських татар розповіли про нічні обшуки ФСБівців (фото)

Обшуки у кримських татар завершилися.

В анексованому Криму під час нічних обшуків ФСБівці затримали сімох кримських татар, але одного з них нібито вже відпустили. Масштабні обшуки, які тривали одразу в кількох окупованих Росією містах, завершилися.

Про це повідомляють у "Кримській солідарності".

Зазначається, що слідчі дії відбувалися у Махамадамінова Абдулборія (Совєтський район), Еюпова Азамата (Білогірськ), Ялкабова Тимура (Сімферополь), Федорова Олега (Бахчисарай), Ібрагімова Ернеста (Бахчисарай),Сейдаметова Ленура (Сімферополь), Шіхаметова Яшара (Севастопольський район). Їх затримали і везуть до російського УФСБ.

Правозахисники пишуть, що серед затриманих є активісти "Кримської солідарності" і проєкту дітей політв'язнів "Кримське дитинство".

"Азамат Еюпов - брав участь у акції протесту кримських татар на Червоній площі в Москві влітку 2019 року. Ленур Сейдаметов займався передаванням до СІЗО, закуповував і розфасовував продукти для посилок кримським політв'язням", - сказано в повідомленні. 

Також повідомляється, що в будинку Махамадамінова обшуки відбувалися у швидкому темпі. Силовики, коли вдерлися до помешкання, навіть нікому не представилися.

"Я накрилася ковдрою. Сказала їм, що господар будинку на вулиці. Вони всі вийшли. Я встала і швидко одяглася. Привели чоловіка сюди. Я тільки почула, що вони шукають Сейдалієва. Вони його допитували. Потім двоє чоловіків зайшли, пройшлися кімнатою. До пуття нічого не шукали. Запитали тільки чи є які-небудь книжки. Мені ніхто не представлявся. Переодягнувся чоловік, вони його забрали і відвезли", - розповіла його дружина.

У будинку кримського татарина Азамата Еюпова під час обшуку перебувала дівчина з інвалідністю - його доросла дочка. ФСБівці ж не залишили ні протоколу обшуку, і не повідомили куди відвозять чоловіка.

"Вони зайшли, що робили, що говорили не знаю, але потім один з силовиків мені каже: "Він учасник Хізб-ут-Тахрір". Подивилися всі - другий поверх, перший поверх. Забрали документи його, всі паспорти забрали", - прокоментувала Гульнара Еюпова.

А от дружина Ялкабова каже, що поняті, які приїхали з силовиками, дивилися в екрани телефонів на момент обшуків.

"Вони сиділи в телефоні і щось там дивилися", - зазначає вона.

Адвокати вже їдуть до своїх підзахисних. Станом на зараз відомо, що нібито ФСБівці відпустили Махамадамінова. Його висадили на автостанції "Східна".

Читайте також:

  • ФСБ проводить обшуки в анексованому Криму: є затримані
  • ФСБ Росії заявила про затримання українки в окупованому Криму 
  • Російський суд засудив трьох кримських татар до колонії суворого режиму: Україна вимагає скасувати вироки

Новини України: російські силовики проводять масові обшуки в будинках кримських татар

Новини України: російські силовики проводять масові обшуки в будинках кримських татар

Повʼязані теми:

Наступна публікація