Забудовники запевняють, що не зносили історичні пам'ятки на Андріївському

Дата публікації
Перегляди
1540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Забудовники запевняють, що не зносили історичні пам'ятки на Андріївському

На Андріївському узвозі відбуваються кардинальні зміни / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Компанія-забудовник повідомила, що було знесено будинки колишньої фабрики "Юність", які не мають історичної цінності.

Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю в Києві призупинила підготовчі роботи з будівництва комплексу на Андріївському узвозі.

Про це повідомляє 5 канал з посиланням на інспекцію.

За словами чиновників, це зроблено за вимогою столичної міськадміністрації, оскільки забудовник не повідомив КМДА про початок виконання робіт.

Водночас у прес-службі компанії "Еста-Холдинг", яка є забудовником ділянки на Андріївському і пов'язана з регіоналом Рінатом Ахметовим, стверджують, що будинок 10а вони не зносили.

"Дійсно, у цей момент ведуться роботи з демонтажу будинків колишньої фабрики "Юність", у тому числі аварійних. Усі роботи ведуться, згідно з отриманими дозволами. З боку Андріївського узвозу знесено один фасадний будинок з фактичною адресою вул. Фролівська, 9-11", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим у компанії наголосили, що на ділянці з боку Боричевого току й вулиці Фролівської дійсно розміщені будинки, що є пам'ятниками історії й архітектури, "їх демонтаж, у рамках реалізації проекту не планується".

Дивіться ФОТО Реконструкція Андріївського узвозу: руїни в центрі Києва

"Підкреслюємо, що будинок 10А, про знесення якого заявили деякі ЗМІ, ніяк не пов'язаний з компанією "Еста Холдинг", і, за нашою інформацією, не ушкоджений", - йдеться в повідомленні.

За словами представників компанії, знесені будинки колишньої швейної фабрики "Юність" по вул. Фролівській, у тому числі фасадний будинок з боку Андріївського узвозу, були побудовані в 1978 році й "не дивлячись на стилізацію під історичну будівлю, не мають історичної цінності".

Однак, як повідомляють ЗМІ, фотографії та відео з місця подій свідчать про те, що знесли саме кутовий будинок, який має номер 10а.

Як можна пересвідчитися на сайті Головного управління культурної спадщини Київради, будинок за номером 10а внесено до реєстру історичних пам'яток. Споруджений у 1885 року, він є пам'яткою архітектури, містобудування, історії згідно з наказом Мінкультури від 21 жовтня 2011 року.

Раніше повідомлялося, що цими вихідними на Андріївському узвозі, де триває реконструкція, заявлена як роботи із відновлення інфраструктури та комунікацій, знесли три історичні будівлі.

За словами голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця, на цьому місці планують звести 10-поверховий готель з магазинами та автопарковкою на майже 500 місць.

Ділянку під новий комплекс віддали одній із фірм, яка входить до групи компаній "СКМ" Ріната Ахметова.

Активісти вже збираються у середу о 19.00 принести будівельне сміття під офіс головної компанії Ахметова. Крім того, у суботу вони організовують великий мітинг.

Забудовники не зносять історичні пам'ятки на Андріївському

Забудовники не зносять історичні пам'ятки на Андріївському

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація