Забудовники Жукового острова могли залишити Київ без газу

Екологи визначили шкоду, нанесену від забудовників заказника "Жуків острів".

Забудовники київського заказника “Жуків острів” завдали державі збитків у 15 млн. грн.

Про це повідомляє Національний екологічний центр України з посиланням на дані начальника Державної екологічної інспекції України Миколи Кострова.

Крім того, внаслідок розпочатої забудови Київ ледь не залишився без газу, підкреслив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

"Справа в тому, що під островом Жуків проходить магістральна гілка газопроводу, що є об’єктом підвищеної небезпеки. Забудовники почали гідронамив ділянки прямо поверх газової магістралі”, - сказав Василюк. Він додав, що, якби роботи не встигли вчасно зупинити і над газовою магістраллю почали б вбивати сваї під фундамент майбутніх котеджів, наслідки були б катастрофічними.
Національний екологічний центр України звернувся до МВС з готовністю виступити свідком при розслідуванні кримінальної справи за фактом умисного пошкодження території заказника.

За даними прокуратури Києва, під час новорічних свят група осіб самовільно захопила земельну ділянку на о. Жуків в охоронній зоні магістрального газопроводу та на відстані 10 метрів від нього за допомогою земснаряду почала видобувати пісок. В результаті втручання правоохоронних та контролюючих органів було припинено незаконні роботи, що зупинило розмивання ґрунтової основи магістрального газопроводу.

За даним фактом Київською транспортною прокуратурою 13 січня 2009 року порушено кримінальну справу.

Читайте також:
Суд заборонив продавати Жуків острів
Жуків острів перетворюють на смітник (відео)
Прокуратура зацікавилася заказником

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: