Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Забуті сторінки історії: 75 років тому німці та угорці вбили кілька тисяч селян на Чернігівщині

Жорстока розправа стала каральною акцією у відповідь на успіхи партизан у боротьбі з нацистами.

Трагедія, про яку мовчали багато десятиліть, нині з жалобою згадують на Чернігівщині. Там у місті, а тоді ще селі Корюківка 75 років тому сталося масове вбивство, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

1-2 березня 1943 року німецькі та угорські нацистські війська розстріляли, забили на смерть і спалили майже 7 тисяч людей. Такою була помста загарбників за успішну операцію партизанів напередодні, коли вони вбили вісім десятків ворожих солдатів.

ВідеоВ Україні відзначають 75-ті роковини масового вбивства у селі Корюківка на Чернігівщині

1-2 березня 1943-го року німецькі та угорські нацистські нападники розстріляли, забили на смерть і спалили майже сім тисяч людей. Це була помста загарбників за успішну операцію радянських партизанів напередодні, коли вони вбили вісім десятків ворожих солдатів. Нацисти наказували селянами зібратися в центрі нібито з метою перевірки документів. А насправді безжально знищували.

В Україні відзначають 75-ті роковини масового вбивства у селі Корюківка на Чернігівщині

Нацисти наказували селянами зібратися в центрі нібито з метою перевірки документів, а насправді людей безжально знищували. Осередком убивств були театр і ресторан.

Про Корюківський злочин ледве згадують навіть у сучасних українських підручниках – лише в самому місті стоїть пам’ятний знак. До вшанування жертв трагедії приєднався і телеканал 1+1.

Залиште свій коментар

Вибір редакції