Забужко: СБУ оголосила війну пам’яті українського народу

"Пацани" з СБУ, надивившись бойовиків, оголосили війну пам'яті українського народу, стверджує українська письменниця.

Письменниця Оксана Забужко зазначила, що сьогодні "пацани" з СБУ пишуть дев'ятий розділ її роману "Музей покинутих секретів".

Про це вона сказала під час зустрічі з читачами на Форумі видавців у Львові.

"Паралельно з життям роману "Музей покинутих секретів" починають і в реальності відбуватися сюрреалістичні сюжети. Кілька днів тому я брала участь у мітингу біля стін СБУ у Києві. Спочатку наша доблесна СБУ чотирнадцять годин допитувала історика Забілого. Тепер, наскільки знаю, почали вилучати матеріали з музею "Тюрма на Лонцького". Виходить "музей вилучених секретів", - сказала письменниця.

Деякі події роману Забужко відбуваються у Львові саме в тюрмі на Лонцького, де нині однойменний Національний музей-меморіал.

"У моєму романі – вісім розділів. Дев'ятий зараз пишуть ці "пацани", які, надивившись бойовиків, оголосили війну пам'яті українського народу", – наголосила авторка.

Оксана Забужко розповіла, що під час презентацій "Музею..." читачі запитували: може, не треба знати усіх секретів?

"Відповім: треба! Треба з тієї причини, що нашій СБУ так сильно залежить на тому, щоб ми не знали своєї історії", – наголосила Забужко.

Нагадаємо, директора меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого 8 вересня затримали у Києві працівники СБУ. Його звинуватили у тому, що він нібито хотів передати третім особам матеріали, що становлять державну таємницю. У Забілого вилучили персональний ноутбук та цифрові носії.

Також СБУ провела обшук у кабінетах працівників музею "Тюрма на Лонцького" у Львові, де вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів, а також відео-свідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009-2010 років.

9 вересня СБУ розповсюдила повідомлення про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю.

В СБУ наголосили, що кримінальну справу порушено не стосовно Забілого, а за фактом дій.

Читайте також:

Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

У БЮТ побачили в затримані львівського історика руку Табачника

Затриманий львівський історик "накопав" матеріали вербування КДБ

Світовий конгрес українців просить Януковича пояснити репресії проти історика Забілого

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: