Загиблих у пожежі у Кіровоградській області дітей мали забрати у батьків-пияків

Дата публікації
Загиблих у пожежі у Кіровоградській області дітей мали забрати у батьків-пияків

ГУ Нацполіції України в Кіровоградській області

Сусіди розповіли про сім'ю, яка згоріла в пожежі.

Трагедія у Кіровоградській області — у вогні загинули батьки та двоє дітей: 4-річний хлопчик та 2-річна дівчинка, а двоє старших дітей лишилися живі, бо в цей час були на заняттях у школі та технікумі.

Про це йдеться в сюжеті кореспондентки ТСН Олени Шворак.

На другий день після пожежі сільська хата продовжує тліти. Часом з'являється відкритий вогонь, його намагається загасити місцева пожежна команда.

Сусіди у трагедії винуватять батьків малюків. "Ледачі — не те слово. Вони ні городу не садили, нічого. П'ють і сплять. Їм дають гроші на дітей. А чи діти їх бачать?! Вони ж босі й голі. А вони й подушилися голі, бідолашні, бо ніхто їх не одягнув", — розповідає сусідка Зіна.

Зайнялося пообіді на веранді хати, вогонь розгорівся за лічені хвилини. "Я у дворі був — чую, стріляє, а  воно горить. А почав гукать, щоб викликали пожежників. Весь коридор горів", — розповідає сусід.

Коли на місце приїхала місцева пожежна команда, а потім ще й рятувальники з райцентру, рятувати власне вже й було нікого: батьки та двоє дітей учаділи, а потім обгоріли. За попередніми висновками експертів, займання в хаті спричинив недопалок. Поліція відкрила кримінальне провадження.

"Могло паління у ліжку призвести до таких наслідків. Порушення правил поводження з вогнем, яке призвело до тяжких наслідків. Карається позбавленням волі від 3 до 8 років", — каже начальник Долинського райвідділу поліції Сергій Тюлєнєв.

У пожежі загинули батьки та двоє їхніх малолітніх дітей

У пожежі загинули батьки та двоє їхніх малолітніх дітей

Втім карати нікого, адже ймовірні винуватці загинули. У сільраді кажуть, дітей у цих батьків вилучали двічі. Щоразу мати обіцяла кинути пити і зривалася. "Мати із співмешканцем зловживали спиртними напоями дуже часто і я, як голова сільської ради, за допомогою району два рази вилучали дітей. Мати виправилась, закодувалася, прибрала все там. Ми акт обстеження дали і з району повернули в сім'ю. Вона народила ще одну дитину і пішла в глибокий штопор", — розказує голова Братолюбівської ОТГ Анатолій Склярчук.

Дітей хотіли забрати ще раз, але не встигли. Двох менших разом із батьками поховають сьогодні. У сільраді вже шукають опікунів двом старшим осиротілим дітям.

Кореспондентка: Олена Шворак

Наступна публікація