Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заглушка замість паска безпеки. 85% українських водіїв наражають себе на смертельну небезпеку

Депутати збираються збільшити штрафи для непристебнутих водіїв до 510 гривень.

Збільшити штраф за не пристебнутий пасок безпеки вдесятеро хочуть збільшити в Україні –  до понад півтисячі гривень. Такий законопроект зареєстрований у парламенті, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Зараз паском безпеки користуються 15% власників автомобілів. Водій Андрій не пристібався ременем допоки не потрапив у ДТП. Повністю розбиту машину не відновлював, а її продав на шрот. Відтоді Андрій не рушає з двору, поки не застібне пасок безпеки.  Каже, це відбувається рефлекторно

Такого  рефлексу не має у більшості українських водіїв.  Звичайний потік автомобілів: пристебнутий водій говорить по телефону, керує автомобілем однією рукою – іншою тримає дівчина – пара не пристебнута. 

В Україні пристібається лише 15% водіїв, тоді як в Польщі  – 83%, а Франції – 99%.

ВідеоУдесятеро можуть збільшити штраф за непристебнутий пасок безпеки

Тобто до понад півтисячі гривень. Такий законопроект зареєстрований у парламенті. Зараз на дорогах захищають себе паском 15% водіїв. А якби ними користувалися всі учасники дорожнього руху, то це могло б врятувати тисячі життів.  

Удесятеро можуть збільшити штраф за непристебнутий пасок безпеки

Сучасні авто обладнані системою нагадування – пристебнути пасок. Утім українські водії мають власне ноу-хау, щоб машина не пищала, ставлять заглушки. Про них знає чи не кожен водій. Їх  продають на заправках і в магазинах. Найдешевше коштують пластикові – 30 гривень. З написом "Спаси и сохрани", іконками чи стразами трохи більше.

Власне життя водії оцінюють у 30 гривень.  Тільки-но вони ставлять заглушку на місце ременя, авто думає, що людина пристебнута, а тому активує подушки безпеки, які стають потенційними вбивцями. Це найгірший варіант, який можна собі уявити.

Не зафіксоване ременем тіло навіть у разі незначного зіткнення летить вперед, а на зустріч у підборіддя йому вистрілює подушка безпеки, пояснює парамедик Ярослав Вус. За його словами, часто ламається шия.

Важливо, щоб пристібався не лише водій, а пасажири. Пристебнутого пасажира на задньому сидінні стримує пасок безпеки. Не пристебнутий – гине сам і вбиває, того хто сидить попереду.

В парламенті збираються збільшити штраф за непристебнутий пасок у 10 разів – з 51 до 510 гривень. Якщо комусь не важливе життя, можливо, це буде спонукати хоча б економити гроші.

В Україні щороку на дорогах гине 3,5 тисячі людей. Значна частина не залишає собі шансів в аварії через ігнорування паска безпеки. Якби усі водії користувалися ременями безпеки, це зберегло б до 1 тисячі українців щороку, а смертність на дорогах могла б скоротитися втричі.

Нагадаємо, торік в Україні сталося 150 тисяч аварій. Це на 12,4 тисячі, менше, ніж 2017-го. Знизилася аварійність із постраждалими і загиблими.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич.

Залиште свій коментар

Вибір редакції