Загроза екологічної катастрофи: будівництво Керченського мосту може викликати загибель дельфінів

Зміна хімскладу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, у тому числі, дельфінів, які занесені до Червоної книги.

Будівництво РФ мосту через Керченську протоку може призвести до екологічної катастрофи.

Про це інформує прес-служба прокуратури Автономної Республіки Крим.

Правоохоронці повідомляють про порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України) під час будівництва транспортного переходу до півострову Крим через Керченську протоку, що спричинило тяжкі наслідки природному навколишньому середовищу. Масштабні роботи можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку.

Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, у тому числі, дельфінів, які занесені до Червоної книги. Будівництво мосту у протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи.

"Зведення гідротехнічної споруди вплине на погіршення транспортних умов протоки, а також виникне ризик проходу транспорту між опорами", - повідомляють у прокуратурі.

За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні оточуючому середовищу Чорного та Азовських морів при будівництві Керченського мосту, за умови необхідності кріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд грн.

Нагадаємо, будувати залізничний підхід до Керченської мосту з боку анексованого Криму призначать компанію друга російського президента Володимира Путіна, "Стройгазмонтаж", мільярдера Аркадія Ротенберга, яка зводить і сам міст. 

Гроші за проект "Стройгазмонтаж" отримав ще 2015 року як аванс. Тоді влада перерахувала підряднику 48,9 млрд руб. Весь проект коштує 228,3 млрд руб. 2016 року планувалося витратити 65,4 млрд руб., у 2017-му — 60 млрд руб., в 2018 році — 40,8 млрд руб. і 13,1 млрд руб. в 2019.

ЗМІ зазначають, що міст через Керченську протоку є найдорожчим і технічно найскладнішим для Росії. Відкритого конкурсу на проектування не було.

ЗМІ також нагадують, що російський президент Володимир Путін заявив про необхідність побудувати автомобільний і залізничний міст через Керченську протоку 19 березня 2014 року, відразу після анексії Криму Росією. Робочий рух по мосту планують відкрити в грудні 2018 року, а остаточно здати об'єкт в червні 2019 року.

Довжина мосту становитиме 19 км. Автомобільна дорога буде чотирисмуговою з максимальною швидкістю руху — 120 км/год. Пропускна здатність — до 40 тис. автомобілів на добу. Максимальна швидкість руху двоколійною залізницею становитиме 160 км/год. 

ВідеоШторм у Криму розвалив Керченський міст

Залиште свій коментар