Захаров: Конституцію має реформувати не ВР

Голова Української Гельсінської спілки Євген Захаров вважає, що проект нової Конституції не повинен затверджувати парламент.

Конституція
Найважливіше, щоби нову Конституцію розробили фахівці та громадськість, вважає Євген Захаров.
Голова Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров вважає, що проект нової Конституції не повинен затверджувати парламент. Як передає УНІАН, таку думку правозахисник висловив сьогодні в ході круглого столу в Києві.

Євген Захаров вважає нелогічним ухвалення Конституції України саме парламентом. На його думку, було б достатньо, якби Верховна рада просто погодилася з необхідністю змінити Конституцію й з тим, що саме Конституційна рада розроблятиме проект нового документа. ”Якби парламент погодився з цим і прийняв закон про вибори Конституційної асамблеї, то, я вважаю, на цьому його функція була б вичерпана”, - сказав Євген Захаров.

Він вважає, що процесу ухвалення нової редакції Основного Закону має передувати широке громадське обговорення проекту, який розробить Конституційна рада.

За словами правозахисника, рішення про підготовку нової редакції Конституції в значній мірі буде політичним, а не правовим. Він пояснює це тим, що нинішня Конституція України нині не виконується, а процес розробки нової Конституції України вже почався. ”Й те, що було озвучено ідею створення Конституційної ради, це фактично й є механізмом для підготовки нового проекту Конституції”, - сказав Євген Захаров.

Дуже важливо, переконаний Євген Захаров, щоб у Конституційній раді були представлені ті люди, які добре розбираються в тонкощах конституційної проблематики й відстоюватимуть інтереси та цінності громадянського суспільства. Він назвав це найважливішим тактичним завданням на сьогодні.

Євген Захаров вважає, що Конституційна рада, у разі успішної роботи, повинна представити проект нової Конституції України й пропозиції щодо подальших процедур її затвердження.

Саме тут, на його думку, повинна спрацювати ідея Конституційної асамблеї як органу, який може затвердити цю Конституцію й уже після цього проект Основного Закону може виноситися на всеукраїнський референдум.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: