Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Західна Україна страждає від руйнівних паводків: вода затопила двори й заблокувала дороги до сіл

Західна Україна страждає від руйнівних паводків: вода затопила двори й заблокувала дороги до сіл

Проїзд до Буковеля наразі неможливий.

Одразу кілька західних регіонів України, Львівщину, Прикарпаття, Закарпаття, накрив паводок. Потужні зливи перетворили гірські річки на бурхливі потоки. А у Чернівецькій області, де оголосили червоний рівень небезпеки, вода зруйнувала дороги, й навіть дамбу. У самих Чернівцях через імовірність підтоплення Калинівського ринку підприємці увесь день вивозили товар з яток. А у Банилові річка Черемош перелилася через дамбу і в небезпеці опинилися майже сотня домогосподарств. Про ситуацію із найгарячіших точок на погодній мапі України, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Село Зарічне, яке розташоване на межі між Львівщиною та Прикарпаттям, 23 червня затопила гірська річка Турянка, а ріка Свіча - дорогу й заблокувала виїзд і в'їзд людям. На місці працюють рятувальники, які намагаються ліквідувати наслідки масштабного паводка. Але синоптики знову попереджають про сильні опади найближчої доби.

Велика вода застала людей серед ночі. Селяни кажуть, що спати навіть не лягали, бо від вечора падав рясний дощ і вже знали, що незабаром почнеться повінь. Коли ж почало заливати, люди кинулися рятувати меблі, побутову техніку і худобу.

"Поки я віднесла свинку до сусідки, то вже в хаті вода була. За десять хвилин вже все затопило повністю", - бідкається постраждала жінка.

Відео Гарячі точки на мапі: як потужні зливи накоїли біди у різних регіонах України

Велика вода одразу в кількох західних регіонах України. Львівська область, Прикарпаття і Закарпаття - там потужні зливи перетворили гірські річки на бурхливі потоки. На Буковині через паводки - червоний рівень небезпеки. Рятувальники не встигають відкачувати воду, а вже йде друга хвиля паводку.

Гарячі точки на мапі: як потужні зливи накоїли біди у різних регіонах України

Начальник пошуково-рятувального відділення Славської пошуково-рятувальної групи Віталій Бранець каже, що нині небезпека у швидкості течії. Оскільки вона настільки потужна, що може повалити людину з ніг. За інформацією ДСНС, вода у селі сягала півтора метра. І лише по обіді почала трохи спадати.

"Дочекаємося, коли впаде рівень води, тоді будемо надавати допомогу населенню з випомповування води", - зазначає Ігор Ущапівський, керівник управління реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Львівщини.

Близько 65% будинків тут застраховані. Але, як запевняє сільський голова, всі помешкання обстежать, складуть акти і спробують допомогти самотнім людям.

"Будемо звертатися до районної ради, щоб з районного бюджету помогли людям відшкодувати ремонтні роботи і втрату городини, садовини", - каже Ігор Борщик, сільський голова Подорожненської сільської ради.

На Прикарпатті дощ також не припиняється від ночі і вода стрімко прибуває. Синоптики попереджають, що зливи будуть продовжуватися і завтра. Дністер, який досі занепокоєння не викликав, найімовірніше, теж почне розливатися. Там очікується підйом води майже на 3 метри.

Мешканці гірських районів кажуть, що через паводок навіть відчувають, як гуде під ногами земля від води, яка сходить з гір разом із камінням.

В епіцентрі стихії сьогодні опинився район Яремчі. Проїзду з Івано-Франківської області до Буковеля зараз немає, бо у Микуличині з гори просто на дорогу зійшов вал води з камінням.

Сільський голова каже, що у тому районі є місток, але чи то він замулений, чи то зруйнований, поки невідомо і їхати ним неможливо. Фактично, як і дістатися до нього. Комунальники і рятувальники зараз намагаються розчистити дорогу.

негода в Карпатах_4
Олександр Шевченко / Facebook
негода в Карпатах_1
Олександр Шевченко / Facebook
негода в Карпатах_2
Олександр Шевченко / Facebook
негода в Карпатах_3
Олександр Шевченко / Facebook

Відео У Карпатах сильні зливи перетворили гірські річки на стрімкі потоки, які розмивають дороги

У Карпатах вирує негода. Там затоплені населені пункти, дороги, угіддя. Гірські річки перетворилися на стрімкі потоки, які, зокрема, руйнують дороги. У Яремчі водоспад Пробій також став повноводним. Нині в регіоні працюють рятувальники та техніка.

У Карпатах сильні зливи перетворили гірські річки на стрімкі потоки, які розмивають дороги

У селі Білі Ослави через рясні опади стався суттєвий підйом води у річці. У результаті негода зруйнувала шматок дороги і зараз заливає городи та майже півтори сотні домогосподарств. Селяни ж, тим часом, намагаються врятувати худобу і домашніх тварин. Проте у декого із людей вода вже забрала транспортні засоби.

У селищі міського типу Ланчині також масштабні підтоплення. Там у воді сотня господарств і житлових будинків. Рятувальники евакуювали у безпечне місце 37 людей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції