Західні ЗМІ: прем'єром України став "похмурий тип", який поховав помаранчеве майбутнє

Західна преса вважає Азарова "похмурим типом", дещо схожим на Гордона Брауна, котрий забив останній цвях у труну помаранчевої революції.

Зарубіжні ЗМІ сподіваються, що постійні чвари в українській владній верхівці відійдуть у минуле разом з епохою "помаранчевої революції" після призначення прем'єр-міністром Миколи Азарова.

Створення на Україні нової парламентської коаліції на чолі з Партією регіонів - це останній цвях в кришку труни "помаранчевої революції". 11 березня Янукович сформував новий кабінет і призначив прем'єром-міністром відданого союзника, технократа Миколи Азарова, вважає The Guardian.

"Він як Гордон Браун. Похмурий тип, антіпопуліст. Але саме така людина нам зараз потрібна. Найгірше, коли прем'єр-міністр підходить до проблем як до політичної кампанії", - зауважив неназваний український урядовець.

Протягом кількох років Україна була паралізована через постійні політичних чвар між президентом і прем'єром, зазначила австрійська Die Presse. Тепер же президент Віктор Янукович поставив на чолі уряду свого давнього соратника, і в українській верхівці знову запанувала одностайність.

Обранням Азарова в Україні завершується політичний поворот, змінюються періодами безвладдя, що почався з "помаранчевої революції", відзначає El Mundo. У результаті місяці переговорів Партії Регіонів Януковича вдалося сформувати необхідну коаліцію, заручившись підтримкою Комуністичної партії, блоку Володимира Литвина і 13 незалежних депутатів.

Багато хто пророкував у майбутні прем'єри Сергія Тігіпка, який посів третє місце на виборах, проте "парламентська коаліція, схоже, віддала перевагу політику старої гвардії, менш харизматичному, ате більш передбачуваному", пише El Mundo. Втім, Тігіпко все одно увійшов в уряд в якості одного з семи віце-прем'єрів.

У колишній радянській республіці, пише The Wall Street Journal, з'явилося перше єдине керівництво з 2004 року, коли горді перемогою західно-орієнтовані політики почали суперництво один з одним. Їхня боротьба і законодавчий тупик перешкоджали обіцяним реформам і виходу з економічної кризи.

Майбутнє України тепер виглядає трохи менш похмурим - не дивлячись на те, що воно більше не "помаранчеве", пише The Financial Times. Інвестори раді ознаками політичної стабільності. Сформовано реальний уряд, який спирається на парламентську більшість. Це шлях до прийняття економічного бюджету на 2010 рік, а також до розморожування кредиту МВФ.

Першим завданням Азарова буде відновлення довіри Міжнародного валютного фонду, який минулого року припинив програму допомоги на 16,4 млрд доларів у зв'язку з відсутністю на Україні збалансованого бюджету.

Виступаючи в парламенті перед тим, як його обрали прем'єр-міністром, Азаров заявив, що його уряд розробить "реалістичний" бюджет на 2010 рік та забезпечить дотримання інших зобов'язань перед МВФ. Як відзначає американське видання, його висловлювання поставили під сумнів обіцянки Януковича підвищити зарплати і пенсії державним службовцям після рецесії, яка в минулому році призвела до падіння української економіки на 15%. "Країна розграбована. Казна порожня", - заявив Азаров.

Нагадаємо, Азаров був призначений прем'єром 11 березня, в той же день Верховна рада затвердила запропонований ним склад нового Кабінеті міністрів.

Читайте також:

Колишні колеги Азарова назвали його "добрим, жорстким мужиком"

Янукович уріже зарплати Азарова і міністрів

Азаров за минулий рік заробив 300 тисяч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: