Західні ЗМІ: Янукович будує в Україні власну Росію

"Янукович таким чином збудував роботу парламенту, щоб забезпечити собі абсолютну базу влади", - пише газета Die Presse.

П'ять років тривав демократичний експеримент в Україні. І от лише за рік новий президент Віктор Янукович беззастережно урізував досягнуті свободи. Про це пише впливове німецьке видання Die Presse.

За словами Аркадія Мошеса з Інституту Європи, що цитується виданням, Янукович "планомірно працював над тим, щоб збудувати в Україні власну Росію".

"Янукович таким чином збудував роботу парламенту, щоб забезпечити собі абсолютну базу влади", - пише газета.

За останній рік Україна опустилася в рейтингу "Репортерів без кордонів", що відбиває ситуацію зі свободою слова у світі, з 89-го на 131-е місце, відзначає видання. Але в певному значенні нинішній курс, що змінив хаос, який творився при попередньому уряді, розглядається як прогрес. Так, МВФ після розбіжностей з урядом Тимошенко все ж прийняв рішення про надання Україні кредиту в 15 млрд доларів.

Проте останнім часом спостерігається ріст невдоволення політикою Януковича, і передусім на сході країни, який був оплотом нинішнього президента. Зростаюче невдоволення демонструє і Росія, пише Die Presse. Москва розчарована тим, що президент під тиском українських олігархів не забезпечує доступу до тих галузей і підприємств, які "спочатку значилися в списку бажаних придбань". ЄС теж не квапиться з переговорами про вступ України у свої ряди і зі скасування візового режиму.

На думку експерта Мошеса, Україна з точки зору міжнародної уваги ризикує знову опинитися в "глухому кутку", з якого вона вибралася після Помаранчевої революції.

Читайте також:

Янукович зникає з телевізорів українців

Черговий конфуз: Янукович не осилив назву космодрому (відео)

Прооперований Янукович повернувся на роботу

Журналіста запідозрили у спробі кинути гранату в Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: