Західні ЗМІ: Янукович стоїть перед Москвою на задніх лапках

На думку західних видань, "інтереси Києва нині, схоже, лише в тому й полягають, щоб подобатися Москві".

Росія ставить Україну перед вибором: відстоювати суверенітет і втратити в економічному плані - чи йти на поступки. Така думку озвучило австрійське видання "Der Standard". Разом із тим, на переконання журналістів іншої австрійської газети, "Wirtschaftsblatt", український президент Віктор Янукович поруч із російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим "перетворюється на кімнатного песика".

"Йдеться про національний суверенітет. Досі Росія завжди вимагала, щоб Україна, як будь-яка інша держава, нарешті сплачувала ринкову ціну за газ. Домовленість про флот доводить протилежне: газова ціна Москви для Києва є політичною", - пише видання "Der Standard" з приводу україно-російських відносин.

"За цим слідує наступний крок. Прагнення об'єднання російського "Газпрому" із українським "Нафтогазом" має забезпечити контроль над транзитом газу до Центральної та Західної Європи. Якщо Україна не хоче добровільно, тоді на неї тиснуть, погрожуючи побудувати в обхід неї нові газопроводи на півночі та півдні", - вважає "Der Standard".

"Україна стоїть, отже, перед вибором - віддати ще один шматок свого суверенітету або втратити надходження за транзит енергоносіїв, що є важливим чинником і без того неблагополучного державного бюджету", - пише австрійська газета .

Водночас, "Der Standard" зазначає, що "Янукович, попри те, що його вважають проросійським, хоче залучити європейців до майбутнього газопровідного концерну".

"Росія має у цьому шанс довести те, в чому вона завжди переконує: що її газова політика не є імперською", - додає видання.

Водночас, австрійська газета "Wirtschaftsblatt" зазначає, що президент Росії Дмитро Медведєв під час візиту до Києва "пообіцяв, крім дешевого газу, також представляти інтереси Києва на міжнародній арені".

"От тільки інтереси Києва нині, схоже, лише в тому й полягають, щоб подобатися Москві", - вважає це видання.

"Wirtschaftsblatt" також зазначає, що "український президент Віктор Янукович при вазі понад 110 кілограмів має зріст 1,95 - але поруч із порівняно щуплим російським колегою Дмитром Медведєвим (1,58 ) політичний важковаговик перетворюється на кімнатного песика".

"Дивно спостерігати, як Янукович перед Москвою в переносному сенсі "стоїть на задніх лапках", - зазначає ця газета.

Варто зазначити, що європейська преса приділила "мізерну увагу" візиту до України президента Росії: лише лічені серйозні видання присвятили цій темі свої редакційні коментарі.

Читайте також:

БЮТ: Мєдвєдєв приєднає до України Придністров’я

Адміністрація Януковича не зацікавлена в об’єднанні "Нафтогазу" і "Газпрому"

Тимошенко: Янукович виконує програму привласнення країни

На зустріч з Мєдвєдєвим прийшла майже вся українська бізнес-еліта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: