Західні ЗМІ: Ющенко зашкодив Тимошенко ціною кредиту МВФ

Задля того, щоб завдати Тимошенко шкоди перед виборами, Ющенко погодився на підвищення соцстандартів, через яке МВФ не дав Україні кредит.

Президент Віктор Ющенко задля того, щоб завдати шкоди прем'єр-міністру Юлії Тимошенко перед виборами, пішов на погіршення відносин із Міжнародним валютним фондом. Такого висновку дійшли журналісти американського The Wall Street Journal.

На їхнє переконання, позиція глави держави, зокрема щодо закону про підвищення соцстандартів, продемонструвала, що напередодні президентських виборів він рішуче налаштований завдати шкоди своїй колишній союзниці, а тепер запеклому ворогу, Тимошенко.

Зокрема, у вівторок, 10 листопада, на зустрічі представників українського уряду і високопосадовця Секретаріату президента не вдалося знайти вихід із політичного глухого кута, що загрожує припиненням кредитної програми Міжнародного валютного фонду.

Уряд продовжує наполягати, що є надія на компроміс щодо закону про підвищення соцстандартів, підписаного Ющенком, дія якого призведе до зростання соціальних видатків. Цей закон – головний камінь спотикання для продовження співпраці з МВФ, відзначили журналісти.

Але попри тиск з боку уряду Тимошенко, Європейської Комісії і МВФ, за їхнім спостереженням, немає ознак того, що Ющенко готовий змінити свою позицію напередодні січневих президентських виборів. З огляду на те, що, за словами представників МВФ, фонд готовий допомогти Україні лише за умови досягнення консенсусу, виплата запланованого траншу позики обсягом 3,8 млрд. дол. видається дуже малоймовірною.

На зустрічі у вівторок, в якій взяли участь заступник глави СП Олександр Шлапак і представники Національного банку, віце-прем’єр-міністр Григорій Немиря закликав президента "відкласти убік популізм" і зробити кроки для вироблення домовленості з метою забезпечення виплати запланованого траншу від МВФ. За його словами, така домовленість – "в інтересах держави".

В той же час, лідер опозиції Віктор Янукович, чия партія була головним поборником ухвалення закону про підвищення соцстандартів, лідирує в президентській гонці, зауважили американці. Вони навели результати опитування, проведеного в жовтні київським Центром Разумкова, за яким рейтинг лідера ПР сягає 28%. Тимошенко наступає йому на п’яти з рейтингом у 20%, а Ющенко плететься далеко позаду з 5% підтримки.
Без запланованого траншу в 3,8 млрд. дол. Україні складно буде покрити зростаючий дефіцит бюджету, наголосили журналісти.

"Очевидно, Україна протягне до кінця другого туру виборів у березні, але це може стати серйозною проблемою для пані Тимошенко, – каже генеральний директор Renaissance Capital в Україні Пітер Вангекке. – Дірку в бюджеті потрібно буде закрити, або обмеживши видатки, що є непопулярним кроком, або змусивши Національний банк надрукувати гроші, що маловірогідно, адже він контролюється паном Ющенком".

У неділю ввечері, коментуючи ситуацію в ефірі одного з телеканалів, Немиря сказав, що сплата рахунків за російський газ також може стати проблематичною. І додав, що Україна продовжить платити за російський газ, конвертуючи спеціальні права запозичення (СПЗ) МВФ – не пов’язані із узгодженим минулої осені кредитним пакетом обсягом 16,4 млрд. дол. – у долари, як уже було зроблено для оплати рахунку за жовтень.

Україна запевнила, що має достатньо газу в сховищах для забезпечення транзиту російського газу до Європейського Союзу протягом всієї зими, наголосили американські журналісти.

Нагадаємо, 8 листопада директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що фонд припиняє співпрацю з Україною до президентських виборів і буде чекати на їх результати. Крім того, Міжнародний валютний фонд закликав українських політиків до консолідації.

Читайте також:

МВФ перервав співпрацю з Україною до президентських виборів

Президент, уряд і Нацбанк не змогли домовитися заради кредиту МВФ

Уряд: МВФ не відмовлявся від співпраці з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: