Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Захищений секс і обстеження: Супрун розповіла, як уберегтися від венеричних хвороб

Понад мільйон людей у світі щодня інфікуються хворобами, які передаються статевим шляхом.

Понад мільйон людей у світі віком від 15 до 49 років щодня інфікуються хворобами, які передаються статевим шляхом.

Про це пише ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун, посилаючись на дослідженні ВООЗ.

За словами Супрун, дані дослідження непокоять, бо сифіліс, вірусні гепатити, ВІЛ, герпес, гонорея та хламідіоз мають значний негативний вплив на здоров’я людей.

"Ці хвороби можуть спричиняти серйозні та хронічні неврологічні та серцево-судинні захворювання, призводити до безпліддя або позаматкової вагітності. Вони також пов’язані з високим рівнем стигматизації та домашнього насильства. Вірус папіломи людини, який також передається статевим шляхом, може призводити до розвитку раку шийки матки", - повідомила Супрун. 

Ці хвороби також - одна із причин звернень дорослих пацієнтів за медичною допомогою. Єдиний спосіб убезпечити себе від інфікування, пише колишня очільниця МОЗ, - це захищений секс або спільні з партнером обстеження. 

Супрун радить звернутися до лікаря, якщо після незахищеного статевого акту є сумніви у партнері чи партнерці. "Лікар допоможе оцінити ризики та скласти план дій — необхідних обстежень у певні терміни. Тут важливо розуміти декілька речей. По-перше, венеричні захворювання можуть довгий час не мати симптомів, але при цьому людина може заражати своїх партнерів. По-друге, різні хвороби мають різний інкубаційний період, тож обстежуватися потрібно за графіком, який визначить лікар", - пише вона.

Колишня міністерка радить регулярно раз на рік проводити обстеження на хвороби. У групі ризику люди, які практикують незахищений секс і не мають постійного партнера чи партнерки; чоловіки, які мають секс із чоловіками; а також жінки, які практикують комерційний секс.

Крім того, якщо виникають незвичні незвичні симптоми (свербіж статевих органів, неприємний запах, виділення незвичного кольору та запаху, висипання абощо) слід якомога швидше звертатися до лікаря.

Як повідомлялося раніше, Уляна Супрун дала поради, як правильно піклуватися про власне здоров'я. Головними причинами передчасної смертності є неінфекційні хвороби: серцево-судинні, рак та діабет. Від серцево-судинних хвороб помирає 68% українців, 13% людей помирає від раку, 5% — через травми, і 7% – через інші хвороби, що не передаються. Цим хворобам чи травмам значною мірою можна запобігти, якщо вплинути на фактори ризику піклуванням про здоров’я.

Відео Киянин пропонує створити державний реєстр статевих відносин

Він переконаний, якщо люди будуть реєструватися через додаток в телефоні, що вони є парою, що вони ведуть статеве життя, і навіть те чи задоволені вони сексом, то мовляв, родини будуть щасливіші та зникне сімейне насильство. Як ставляться ідеї реєстру в парламенті та користувачі соціальних мереж – у сюжеті.  

Киянин пропонує створити державний реєстр статевих відносин

Залиште свій коментар

Вибір редакції