Захисні дамби Дунаю вийшли з ладу: повінь загрожує десяткам тисяч людей

Паводок може затопити оселі у тридцяти населених пунктах. Крім того, вийдуть з ладу підприємства стратегічного значення.

Три десятки населених пунктів та 20 тисяч людей опинилися під загрозою повені. Захисні дамби на українській частині Дунаю не готові до натиску високої води, вони потребують термінового ремонту. Востаннє це було 40 років тому. Люди сподіваються, що їх устигнуть захистити.

Повінь у дельті Дунаю може бути у період з березня і до червня. На українській території зустрічаються одразу дві хвилі великої води. Перша формується за рахунок танення снігу у рівнинній частині річки, а от друга - від опадів на всій території Європи.

В європейській частині Дунаю синоптики обіцяють сильні дощі. Тоді рівень води в Рені, Ізмаїлі та Вилковому значно зросте, - кажуть МНСники. Місцеві жителі сподіваються, що висока вода їх омине.

Остання потужна повінь у Вилковому була наприкінці 60-х років. Тоді довелося евакуйовувати більшість населення. Відтоді протипаводкові дамби не ремонтували, твердить головний рятувальник країни.

Він облетів на гелікоптері 160 кілометрів захисного узбережжя Дунаю. Висновок такого огляду: терміново потрібні гроші на капітальний ремонт.

"Збитки можуть бути у межах 2,5-3 мільярдів гривень, тому, природно, дешевше і ефективніше було б підготуватися до підняття рівня води", - заявляє Нестор Шуфрич.

Він також стверджує, що декілька промислових підприємств стратегічного значення для цього регіону можуть бути виведені з робочого стану.

Комітет водного господарства запропонував програму відновлення споруд, під яку потрібно понад 300 мільйонів гривень. Реалізувати її планують за три роки. Перший транш становитиме 83 мільйони.

З обласної скарбниці обіцяють виділити півтора мільйона гривень на першочергове розчищення каналів у Вилковому, щоб вода швидко спадала. МНСники впевнені - нині це єдиний спосіб врятувати будинки місцевих жителів від підтоплення.

Детальніше про те, як готуються до стихії, дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Київ почало затоплювати

Рівень води в Дніпрі досяг максимальної за 30 років позначки

На Чернігівщині через повінь порушено транспортне сполучення

Відео30 населених пунктів під загрозою паводка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: