Захисники української мови попросили Литвина врятувати країну від "війни"

Двадцять громадських організацій звернулися до Литвина, щоб не допустив розгляду Закону про мови в Раді і цим врятував країну від мовної війни.

Двадцять громадських організацій звернулися до голови Верховної ради Володимира Литвина та народних депутатів із закликом зняти з розгляду законопроект № 1015-3 "Про мови в Україні", бо цей закон призведе до мовної війни.

Про це йдеться у спільному зверненні громадських організацій до керівника парламенту та народних депутатів.

Автори звернення переконані, що схвалення законопроекту "Про мови в Україні" призведе до "перетворення освіти на поле нескінченних мовних і політичних воєн, спричинених обов'язковим опитуванням учнів (їхніх батьків) та студентів щодо мови, якою вони хотіли б навчатися".

Громадські організації також вважають, що ухвалення законопроекту про мови призведе до: поляризації українського суспільства за мовною ознакою; зменшення прибутків держави через ненадходження до бюджету податків із рекламного ринку та ринку кінопрокату; позбавлення робочих місць сотень перекладачів, акторів, працівників рекламних агенцій та одночасного збільшення штату державних службовців; збільшення державних видатків на дублювання документообігу російською мовою та оплату праці додаткових держпрацівників.

На думку членів громадських організацій, російська мова, якій приділена найбільша увага в проекті закону "Про мови в Україні", не потребує захисту, оскільки в багатьох статтях чинного Закону України "Про мови в Українській РСР" окремо фіксуються можливості вживання російської мови за небажання чи нездатності спілкуватися українською. Крім цього, факти та соціологічні дані свідчать про домінування російської майже у всіх сферах життя (передусім на телебаченні та в інтернет-просторі).

Як зазначається у зверненні, "мова – не цукерка, якою купуються вибори. Димова завіса у вигляді проекту закону не зможе компенсувати тих соціально-економічних прорахунків, яких припустилася влада". "Просимо припинити маніпулювання мовним питанням та динамічно долати кризу у продовольчій, виробничій, фінансовій, житлово-комунальній та інших матеріальних сферах", - наголошують автори звернення.

Документ підтримали Всеукраїнська громадська організація "Не будь байдужим! ", Всеукраїнська асоціація громадських організацій "Українська Гельсінська спілка з прав людини", Громадська організація "Фонд "Демократичні ініціативи", Міжнародна громадська організація "ІНТЕРНЬЮЗ – Україна", Спілка Української Молоді в Україні, Громадська організація "Український науковий клуб" та ін. Загалом звернення підтримали 20 громадських організацій.

Нагадаємо, у Верховній раді 7 вересня був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками більшості Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Читайте також:

Табачник: двомовність українців - це багатство, від якого не варто відмовлятись

Встановлення двомовності в Україні відклали на невизначений термін

Донецьку мітингуватимуть на захист української мови

БЮТ заблокує Раду під час розгляду законопроекту про мови

Влада Запоріжжя вирішила заборонити акцію на підтримку української мови

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: