Захист чи цензура: Герасим’юк пояснила, що заважає ухвалити новий закон про медіа

Захист чи цензура: Герасим’юк пояснила, що заважає ухвалити новий закон про медіа

Фото: unsplash.com

Ольга Герасим’юк переконана, що новий проєкт закону спрямований на захист медіа

Новий законопроєкт про медіа викликав резонанс у суспільстві. Думки розділилися: одні вважають, що після ухвалення закону будуть встановлені чіткі правила для усіх, інші переконані, що начебто йдеться про наступ на свободу слова. Очільниця Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк розповіла про своє ставлення до законопроєкту.

Про це вона сказала в інтерв’ю "Укрінформу".

Герасим’юк переконана, що проєкт закону спрямований на захист медіа, адже він, зокрема, спрощує відносини ліцензіатів з Нацрадою.

"Найбільші претензії щодо нього стосуються посилення Національної ради та регулювання Інтернету, яке чомусь видають за спробу забанити когось чи заблокувати", — сказала вона.

Очільниця Нацради звернула увагу, що всі медіа потрібно поставити в однакові умови, адже зараз для Інтернет-ресурсів жодної регуляції немає.

"У наш час усе відбувається саме в Інтернеті. І всі медіа треба поставити в рівні умови, бо виходить – одні діють за законами України, а іншим закон неписаний, бо його просто нема", — зазначає Герасим’юк.

За її словами, законопроєкт про медіа підтримують і Рада Європи, й Євросоюз. 

Також очільниця Нацради нагадала, що медіа в Україні регулюються законом, ухваленим ще у 1993 році, з урахуванням тодішніх умов та обставин, коли Інтернету, по суті, не було. 

Таким чином, саме питання ролі Національної ради та регулювання віртуального простору стоять на шляху ухвалення цього документу. Герасим’юк припустила, що проєкт закону винесуть на розгляд Верховної Ради у вересні, проте "для цього потрібна серйозна робота з парламентарями".

Раніше Ольга Герасим'юк пояснила, чому канали не виконують мовні квоти.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
530
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація