Захист МЗС РФ зробив ведмежу послугу затриманому за держзраду блогеру з Житомирщини

Громадськість і правоохоронці ще раз переконалися, що підозри в антиукраїнській діяльності мають підстави.

У державній зраді звинуватили блогера у Житомирі, якого затримали співробітники СБУ. Василь Муравицький три роки писав антиукраїнські матеріали для електроннних газет, які адмініструвались з Росії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За даними правоохоронців, блогер писав статті для різних російських інформагенств. Окрім цього, коментував події в Україні для суто сепаратистських сайтів. Муравицький підтримував окупацію Криму Росією і зухвало міркував, що робити окупанту з кримськотатарським населенням, а також самою Україною. "Росія має робити зусилля на закорінення. Тобто мають знаходитися здорові українські сили, з котрими можна було б спілкуватися", - говорив він в одному із включень для News Front.

ВідеоБлогеру з Житомира загрожує до 15 років за ґратами через державну зраду

Теми і зміст статтей або інтерв'ю Муравицький отримував від своїх російських кураторів. Експертиза встановила, що його тексти маніпулювали думкою читача. "Дуже рідко він обирав тематику статтей самостійно. Було декілька десятків експертиз його текстів. Ці експертизи підтвердили, що вони мають маніпулятивний вплив на читачів", - розповіла прес-офіцер СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

За свої послуги переказами з Росії щорічно Муравицький отримував до 100 тисяч гривень гонорарів. Тепер його звинувачують у державній зраді та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. На ситуацію навколо блогера вже відреагувало міністерство закордонних справ Росії – там назвали затримання Муравицького цькуванням. І така миттєва реакція Кремля на затримання маловідомого блогера для СБУ є ще одним доказом, що затримали саме того.

Фотогалерея "Чистимо ГПУ від зрадників". Луценко розповів про затримання заступника облпрокурора Кіровоградщини (2 фото)

Неприхована підтримка житомирського блогера дипломатичним відомством Росії ще раз доводить його зраду - певні колишні колеги Муравицького. Журналіст Олена Галагуза каже, що взагалі перестала з ним спілкуватися, коли почула його екстравагантні гасла. "Він казав: я за відродження Російської імперії! Україна має бути в її складі! Я спочатку оніміла. Потім кажу: Вася, якщо тобі тут некомфортно – валіза, вокзал, Росія", - розповіла журналістка.

Муравицький жив у квартирі своїх покійних батьків у містечку Новогуйвинськ за Житомиром. Сусіди кажуть, що про затримання дізналися з інтернету. "За це треба за ґрати! Він сам з робочої сім'ї – і це треба таке зробити", - обурюються сусіди. Нині псевдожурналіст під вартою, суд виніс рішення про його арешт на два місяці.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар