Захист та фінансова винагорода. У Зеленського розповіли, як заохочуватимуть повідомляти про корупцію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У команді Зеленського обіцяють давати 10% від суми відшкодованих державі збитків.

В Офісі президента готують законопроекти, які повинні заохотити та захистити викривачів корупції.

Про це 20 серпня розповів заступник керівника Офісу Глави держави Руслан Рябошапка.

Зазначається, що законопроекти розробляються спільно з представниками громадських організацій. 

Так, проекти законів, що готуються, регламентують способи та порядок повідомлення про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, процедури розгляду таких повідомлень, права та гарантії захисту викривачів, їхніх близьких осіб та інших осіб, які сприяли розкриттю викривачем інформації, включно з правом викривача отримувати дані про стан розгляду наданої інформації, правом на безоплатну правову допомогу, конфіденційність, а також на матеріальну винагороду у межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара).

"Викривачі, що повідомляють про масштабні корупційні схеми, які завдають державі значних збитків, будуть заохочені матеріальною винагородою. Крім того, держава гарантуватиме викривачам корупційних злочинів захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування викривачів", – зазначив Рябошапка.

Відео Уперше за три роки в Офісі президента зібралася Нацрада з антикорупційної політики

Майже всі керівники антикорупційних установ зібралися за одним столом у президента України. Цей орган створили ще у 2014 році. Але з тих пір зібиралася вона лише декілька разів. І сьогодні очільник Нацагентства із запобігання корупції банально не прийшов.  

Уперше за три роки в Офісі президента зібралася Нацрада з антикорупційної політики

Нагадаємо, співзасновник інтернет-банку monobank та колишній IT-директор "ПриватБанку" Дмитро Дубілет став радником виконувача обов’язків голови Служби безпеки України Івана Баканова. Дубілет також повідомив, що його запросили допомогти боротися з корупцією в Україні, однак він не зазначав, у яке саме відомство.

22 липня президент України Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на протидію рейдерству.

Залиште свій коментар

Вибір редакції