Захист від коронавірусу. Чому антисептик може нашкодити здоров’ю та як ним правильно користуватися

Дата публікації
Перегляди
32к
Захист від коронавірусу. Чому антисептик може нашкодити здоров’ю та як ним правильно користуватися

pixabay.com

Найкраща дезінфекція, наголошує фахівець, миття рук із милом.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 в Мережі, з'являється дедалі більше інформації, щодо створення антисептичних засобів у домашніх умовах: у яких пропорціях слід змішувати суміші та що додавати. Однак, звичні нам антисептики, на руки слід наносити, досить обережно, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Найдієвіші антисептики для рук, на основі спирту, нині в українських аптеках рідкість. Як і антибактеріальний гель. Та лікарі кажуть, він мало ефективний. Складно знайти антисептики і в магазинах із косметикою, де зазвичай вони були.

Де точно наявні дезінфекційні засоби, то це в Мережі. Але купивши їх, слід бути обережними.

"Кожні 15 хвилин обробляти руки не можна. На нашій шкірі є захисна "мантія", вона нас оберігає від мікробів і вірусів. Якщо ми часто використовуємо спиртові розчини, антисептики, ми вбиваємо цю "мантію". На шкірі з’являться мікротріщини, які є вхідними воротами для мікроорганізмів", - пояснює косметологиня, дерматологиня Наталія Подколзіна.

ТСН перевірила дієвість та безпечність антисептиків домашнього виробництва

ТСН перевірила дієвість та безпечність антисептиків домашнього виробництва

Знищуючи шкідливі організми, можемо вбити й корисні, які захищають руки. Дерматологиня радить віддавати перевагу миттю рук із милом. А антисептиком користуватися в крайньому разі і якісним.

"У складі повинно бути 60-80% спирту. Етилового та ізопропілового", - наголошує Наталія Подколзіна.

У Київському політехнічному інституті, чиї фахівці не лише створюють якісні противірусні засоби, а й консультують у цьому питанні вітчизняних виробників, пояснюють, що аптечна настоянка календули, якою обробляють рани, для дезінфекції не підходить. Маючи спирт, додавати воду чи гліцерин також не бажано, можна не вгадати з дозою, і розчин не буде ефективний.

"Спирт працює лише в концентрованому вигляді. Ту ж горілку чи віскі для дезінфекції не дуже підходять. Або треба замочувати у них капітально. Чим більше розбавлений дизинфікант, тим більше часу треба, аби він спрацював", - каже Тарас Нижник, старший викладач хіміко-технологічного факультету КПІ.

Найкращий та найбезпечніший антисептик, каже фахівець, це на основі біоцидних полімерів (що вказано в складі засобу). Але вони присутні, тільки у фабричних сумішах.

Однак, фахівці наголошують, яким би дезінфекційним засобом ви не користувалися, надвечір головне, обмити руки водою, і нанести зволожувальний крем. Адже шкіра має відновитися і відпочити.

Сергій Моргун