Захист від коронавірусу. Чому антисептик може нашкодити здоров’ю та як ним правильно користуватися

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Захист від коронавірусу. Чому антисептик може нашкодити здоров’ю та як ним правильно користуватися

Фото: pixabay.com

Найкраща дезінфекція, наголошує фахівець, миття рук із милом.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 в Мережі, з'являється дедалі більше інформації, щодо створення антисептичних засобів у домашніх умовах: у яких пропорціях слід змішувати суміші та що додавати. Однак, звичні нам антисептики, на руки слід наносити, досить обережно, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Найдієвіші антисептики для рук, на основі спирту, нині в українських аптеках рідкість. Як і антибактеріальний гель. Та лікарі кажуть, він мало ефективний. Складно знайти антисептики і в магазинах із косметикою, де зазвичай вони були.

Де точно наявні дезінфекційні засоби, то це в Мережі. Але купивши їх, слід бути обережними.

"Кожні 15 хвилин обробляти руки не можна. На нашій шкірі є захисна "мантія", вона нас оберігає від мікробів і вірусів. Якщо ми часто використовуємо спиртові розчини, антисептики, ми вбиваємо цю "мантію". На шкірі з’являться мікротріщини, які є вхідними воротами для мікроорганізмів", - пояснює косметологиня, дерматологиня Наталія Подколзіна.

ТСН перевірила дієвість та безпечність антисептиків домашнього виробництва

ТСН перевірила дієвість та безпечність антисептиків домашнього виробництва

Знищуючи шкідливі організми, можемо вбити й корисні, які захищають руки. Дерматологиня радить віддавати перевагу миттю рук із милом. А антисептиком користуватися в крайньому разі і якісним.

"У складі повинно бути 60-80% спирту. Етилового та ізопропілового", - наголошує Наталія Подколзіна.

У Київському політехнічному інституті, чиї фахівці не лише створюють якісні противірусні засоби, а й консультують у цьому питанні вітчизняних виробників, пояснюють, що аптечна настоянка календули, якою обробляють рани, для дезінфекції не підходить. Маючи спирт, додавати воду чи гліцерин також не бажано, можна не вгадати з дозою, і розчин не буде ефективний.

"Спирт працює лише в концентрованому вигляді. Ту ж горілку чи віскі для дезінфекції не дуже підходять. Або треба замочувати у них капітально. Чим більше розбавлений дизинфікант, тим більше часу треба, аби він спрацював", - каже Тарас Нижник, старший викладач хіміко-технологічного факультету КПІ.

Найкращий та найбезпечніший антисептик, каже фахівець, це на основі біоцидних полімерів (що вказано в складі засобу). Але вони присутні, тільки у фабричних сумішах.

Однак, фахівці наголошують, яким би дезінфекційним засобом ви не користувалися, надвечір головне, обмити руки водою, і нанести зволожувальний крем. Адже шкіра має відновитися і відпочити.

Сергій Моргун

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація