Захоплена сепаратистами бронетехніка не зможе протидіяти запланованій антитерористичній операції

Захоплена сепаратистами бронетехніка не зможе протидіяти запланованій антитерористичній операції

Захоплені БМД на вулицях Слов‘янська / Фото: slavgorod.com.ua

Аналіз озброєння, яке опинилось у руках сепаратистів.

Міністерство оборони України підтвердило захоплення бойовиками шести одиниць бронетехніки. Захоплення сталося на вулицях Краматорська в Донецькій області під час блокування колони мирними жителями, серед яких були помічені представники російських диверсійно-терористичних груп.

На даний момент техніка знаходиться у Слов‘янську, який став оплотом терористів. Судячи з обривчастої фото- та відеоінформації, у руках екстремістів опинилась одна самохідна артилерійська установка "Нона", одна легка гусенична броньована машина БТР-Д та чотири одиниці БМД різних модифікацій (БМД-1 та БМД-2).

За попередньою інформацією, техніка належала 25-й окремій десантно-штурмовій бригаді, що базується у Дніпропетровській області.

У Слов’янськ увійшла українська бронетехніка з сепаратистами

У Слов’янськ увійшла українська бронетехніка з сепаратистами

Незважаючи на той факт, що арсенал сепаратистів поповнився військовою технікою, вона істотно не підвищила обороноздатність терористів. Особливо враховуючи той факт, що вся вона належить до десантної техніки і конструювалася виходячи з необхідності її десантування з борту літаків за допомогою парашутів. За таку особливість інженерам довелось "заплатити" іншими бойовими властивостями бронетехніки і, у першу чергу, її бронюванням, яке нездатне захистити навіть від застарілих гранатометів та автоматичних гармат.

Крім того, уся ця техніка може бути без жодного ризику знищена за допомогою авіації чи танків, які можуть влучно вражати цілі, знаходячись на безпечній дистанції. Але це за умови чітких дій згідно з детально розробленим планом, який буде опиратися на точні оперативні данні. У іншому випадку, ця техніка може стати невеликим, але все ж таки "козирем" у руках терористів.

САУ "Нона" / Фото: militarist.com.ua

Наприклад, САУ "Нона", яка озброєна 120-міліметровою арт-системою, здатна вести вогонь на відстань до 13 кілометрів і може нанести певну шкоду. Але у бойових умовах використання одиночних артилерійських систем визнано неефективним через малу щільність вогню. Окрім того, у "Ноні" вміщується лише 40 снарядів, яких, враховуючи її скорострільність, вистачить лише десь на 8-10 хвилин ведення щільного вогню. На неефективність її використання сепаратистами також позначиться і відсутність спеціальних машин коректування вогню.

Чотири одиниці БМД (бойових машин десанту), які також опинились у терористів, з низки причин також не можуть становити великої загрози. Перш за все, через те що БМД призначена для транспортування військових і їхньої підтримки вогнем під час бою і не є самостійною бойовою одиницею. Її використання повинно спиратися на тісну взаємодію з піхотою та іншою технікою, якої у екстремістів немає. Таким чином, захоплені БМД не становлять великої загрози проти спланованих дій ані своїм озброєнням, ані можливістю тактичного застосування у обороні.

БТР-Д / Фото: militarist.com.ua
А захоплений БТР-Д, у кількості однієї штуки, є легким гусеничним бронетранспортером без важкого штатного озброєння та не становить боєздатну одиницю.

Таким чином, захоплена сепаратистами техніка не може нічого протиставити штатним бойовим машинам та воякам армії України. Використовуючи авіацію, наприклад штурмовики Су-25 або фронтові бомбардувальники Су-24, можливо знищити всю техніку повстанців без зайвого ризику менш ніж за десять хвилин. Особливо враховуючи відсутність у сепаратистів ефективних засобів протиповітряної оборони.

Але, як вважають деякі експерти, представники російських диверсійно-терористичних груп, які були помічені серед сепаратистів, можуть піти на підступні кроки і заховати бронетехніку поміж житлових будинків Слов‘янська, використавши місцевих жителів як живий щит. Крім того, боєзапас захопленої САУ "Нона" може бути використаний для мінування доріг на підходах до міста.

А у випадку появи у терористів переносних зенітних комплексів, таких як "Ігла", можливість застосування авіації буде значно звужена, що ускладнить проведення антитерористичної операції.

Але у будь-якому випадку, перед українськими силовиками стало досить складне завдання вирішити питання з терористами, не задавши шкоди мирному населенню. Це потребує розроблення детальних планів на основі об‘ємних розвідувальних даних, а не метушіння та виконання нашвидкуруч відданих наказів.

Карта територій Донбасу, які захопили сепаратисти

Карта територій Донбасу, які захопили сепаратисти

 Нагадаємо, що Міноборони підтвердило захоплення екстремістами шести броньованих машин у Краматорську.

Повʼязані теми:

Наступна публікація