Захоплений піратами танкер з українцями перевозив нафти на 20 млн доларів

У сомалійських піратів опинилася в руках найбільша здобич з моменту захоплення саудівського танкера "Сіріус Стар". "Маран Сентаурус" з двома українцями на борту перевозив 275 тис. тонн нафти.

Захоплений піратами грецький супертанкер "Маран Cентаурус", на борту якого знаходяться два українці, перевозив нафту на 20 мільйонів доларів.

Про це повідомив представник компанії-судновласника Maran Tankers Management Ставрос Хаджігрігорі.

За інформацією, яку наводить Хаджігрігорі, танкер перевозив 275 тисяч тонн нафти. З огляду на нинішню ситуацію на ринку сировини, орієнтовна вартість нафти, що опинилася в руках піратів, складає трохи більше 20 мільйонів доларів.

Раніше, нагадаємо, висловлювалися припущення, що на супертанкері могло знаходитися до двох мільйонів барелів нафти.

Захват судна "Маран Cентаурус", яке слідувало без охорони з Саудівської Аравії в Новий Орлеан (США) стався 29 листопада. Захоплення здійснила група з дев'яти озброєних піратів, що пересувалися на двох моторних човнах.

Відзначається, що супертанкер йшов зі швидкістю 11 морських вузлів, що істотно спростило завдання піратів. У Центрі морської безпеки військово-морської місії ЄС нагадали, що нападам піддаються як раз судна, які рухаються зі швидкістю менше 20 вузлів.

До складу команди супертанкера, як повідомлялося, входять 9 греків, 16 філліпінцев, двоє громадян України і один моряк з Румунії. Під час нападу ніхто з них не постраждав.

Інформації про викуп, який могли вимагати пірати за звільнення супертанкера, поки не надходило. Про долю судна поки відомо лише те, що в даний момент воно йде в бік однієї з піратських баз на узбережжі Сомалі.

"Маран Сентаурус" став найбільшою здобиччю піратів з моменту захоплення саудівського супертанкера "Сіріус Стар". Останній був звільнений після того, як пірати отримали за нього викуп у розмірі 3 мільйонів євро.

Зазначимо, що наразі в полоні у сомалійських піратів перебувають українці з ще одного грецького судна "Аріана". Судно “Аріана” з 24 українцями на борту було захоплене сомалійськими піратами 2 травня цього року на північний захід від Сейшельських островів в Індійському океані. Балкер йшов з Бразилії на Близький Схід з вантажем 35 тисяч тонн сої.

За останньою інформацією, судновласник Спірос Мінос після зустрічі з дружинами моряків пообіцяв, що українці будуть звільнені до Нового року.

24 українці перебувають у полоні вже 7 місяців.

Читайте також:

Фрегат ВМФ Греції вийшов на перехоплення захопленого піратами танкера

Сомалійські пірати захопили ще двох українських моряків

Моряків з "Аріани" звільнять з піратського полону до Нового року

Пірати захопили контейнеровоз із Сінгапуру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: