Захоплення українських кораблів. Як розгорталися події в Керченській протоці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Припускається, що російські кораблі отримали наказ – за будь-яку ціну вдруге не пустити ВМС України в Азов.

Події у Чорному морі розвивались стрімко, але ніщо не віщувало збройний конфлікт. Похід трьох суден нічим не відрізнявся від попереднього успішного проходу – та цього разу росіяни пішли на зіткнення.

З чого все почалось

25 листопада о 6 ранку український буксир "Яни Капу" у супроводі бронекатерів "Бердянськ" та "Нікополь" почав перехід до Керченської протоки, аби потрапити до Азовського моря. О 6:34 судна російської прикордонної служби та корабель Чорноморського флоту "Суздалець" почали маневрувати навколо українців. О 13:05 до атаки підключились російські ударні гелікоптери Ка-52 та штурмовики Су-25.

Відео Військова ескалація в Азовському морі: з чого все почалося

Події в Чорному морі розвивались стрімко, але ніщо не віщувало збройного конфлікту. О шостій ранку буксир "Яни Капу" у супроводі бронекатерів "Бердянськ" та "Нікополь" почав перехід до Керченської протоки з метою потрапити в Азовське море. Припускаємо, що російські кораблі отримали наказ - за будь-яку ціну вдруге не пустити ВМС України в Азов.

Військова ескалація в Азовському морі: з чого все почалося

Причина агресії

Припускається, що російські кораблі отримали наказ – за будь-яку ціну вдруге не пустити ВМС України в Азов. Формальний привід, за версією росіян, українці порушили російський кордон біля Криму. Його, між іншим, не визнають ніде в світі.  Більше того, в російсько-українській угоді Керченська протока згадується як спільна суднохідна магістраль. Тож порушений і двосторонній договір.

Таран українського судна

Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український буксир "Яни Капу". Ця звістка розлетілася світом як топ-новина.

Відео Момент тарану українського буксира російським кораблем зняли на відео

Відео з борту російського корабля, який пішов на таран українського буксира "Яни Капу", вже з'явилось в Інтернеті. І там чітко видно: з матюками і лайкою російські прикордонники виконували накази керівництва йти прямо на український буксир. 

Момент тарану українського буксира російським кораблем зняли на відео

Тільки-но це сталося, на суходолі, в районі кримського селища Завєтноє поблизу Керчі – на конструкціях Кримського мосту почали формуватися штурмові команди російських спецпризначенців. Російські військові заблокували прохід українським військовим катерам і буксиру - їхні буксири затягнули під Керченський міст суховантаж і повністю перекрили рух через протоку.

Українці розгорнулись і вирішили повертатися до Одеси. Командувач українських Військово-Морських Сил Ігор Воронченко заявив, що, у разі штурму, українські екіпажі готові застосувати зброю. Але першими її застосували росіяни.

Фотогалерея Таран українського корабля російськими прикордонниками в фото (5 фото)

Відкриття вогню

Приблизно о 20 вечора сторона РФ відкрила вогонь на ураження. Бронекатер "Бердянськ" одразу втратив хід. Шість моряків було поранено - двоє з них у важкому стані. Росіяни захопили малий броньований артилерійський катер "Бердянськ" та рейдовий буксир "Яни Капу" - ці судна буксируються. Ще один катер "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.

Реакція Україні та світу

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН. РНБО о 24:00 збереться, аби розглянути можливість оголошення воєнного стану

Тим часом у Києві біля посольства Росії в Україні збираються протестувальники.

шини під посольством РФ_2
ТСН.ua
Протестувальники принесли шини до посольства РФ.

Низка країн Заходу вже офіційно відреагували на агресію РФ. У Євросоюзі заявили, що Росія повинна звільнити Керченську протоку для проходу кораблів, У НАТО запевнили, що підтримують суверенітет і територіальну цілісність України і закликають Росію припинити ескалацію.

ТСН.ua веде текстовий онлайн конфлікту в  Керченській протоці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції