Захоплення українських моряків. Україна домагатиметься у Гаазі визнання порушень РФ та компенсації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мета української сторони - відновити право.

У четвер, 21 листопада, в Гаазі відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права.

Про це повідомила представниця України в цьому процесі Олена Зеркаль.

Вона зазначила, що Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року на запит України зобов’язав Росію негайно повернути під контроль України "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" на 24 члени їхніх екіпажів.

"Проте, Наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета - встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації", - наголосила вона.

Саме це і закладено в позові МЗС від 1 квітня 2019 року.

Зеркаль наголосила, що Україна збирається довести світу і арбітражному трибуналу, що прохід 25 листопада 2018 року був мирним і законним, а дії Російської Федерації, зокрема щодо кримінального переслідування моряків, є порушенням норм міжнародного права.

Поки «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу» прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ прямує в...

Опубліковано Lana Zerkal Понеділок, 18 листопада 2019 р.

Зазначимо, раніше російський адвокат Микола Полозов заявив, що слідчий у справі українських моряків перебуває зараз в окупованій Керчі, де досі залишалися захоплені російською ФСБ українські військові катери. 

"Питання про передачу українських суден піднімали ще кілька тижнів тому, і про це ми говорили зі слідчим. Він говорив, що планує поїхати до Керчі і братиме участь в якихось діях з оформлення передачі цих суден. Зараз слідчий виїхав туди і це, ймовірно, свідчить про те, що передача суден все ж здійсниться", – сказав він, передають Крим.Реалії.

До цього Полозов повідомляв про те, що Росія після повернення Україні захоплених біля берегів Криму військових кораблів повинна припинити кримінальну справу проти українських моряків.

Нагадаємо, Росія обіцяє віддати Україні буксир та два бронекатери, захоплені рік тому у Керченській протоці. На початку вересня додому повернулися військовополонені моряки і лише зараз, напередодні "нормандської зустрічі", Росія вирішила повернути захоплені кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу". Паралельно з керченського порту росіяни почали буксирувати захоплені кораблі. Захоплені українські кораблі прибудуть до Одеси не раніше вівторка, 19 листопада.

Відео Захоплені українські кораблі прибудуть до Одеси не раніше вівторка

Росія обіцяє віддати Україні буксир та два бронекатери, захоплені рік тому у Керченській протоці. На початку вересня додому повернулися військовополонені моряки і лише зараз, напередодні "нормандської зустрічі", Росія вирішила повернути захоплені кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу". Паралельно з керченського порту росіяни почали буксирувати захоплені кораблі.

Захоплені українські кораблі прибудуть до Одеси не раніше вівторка

Залиште свій коментар

Вибір редакції