Захотіли справити враження: під Кропивницьким на змагання зі стрітболу вийшли "гітлерівці"

Захотіли справити враження: під Кропивницьким на змагання зі стрітболу вийшли "гітлерівці"

Associated Press

Юні спортсмени зі стрітболу "оригінально" назвали свою команду

У Кіровоградській області під час змагань із стрітболу серед юнаків у День міста у Новомиргороді, одна із команд зареєструвала команду з  назвою "гітлерівці". Організаторів змгань і присутніх на заході це не збентежило.

Про це у соцмережі розповів один із гостей свята Ігор Немировський.

У Новомиргороді святкували День міста.  В межах святкування проходили змагання зі стрітболу – вуличного баскетболу три на три.

"Приїхавши в місто зайшли з сином на центральну площу де поруч з атракціонами проходили змагання зі стрітболу (баскетбол 3 на 3). Ми підійшли подивитися на гру дітей. Після гри жіночої команди, вийшли грати дві команди хлопців з Новомиргорода та прозвучало оголошення від ведучого змагань: "приготуватися командам" Фенікс" і "гітлерівці"! Я подумав що недочув. Після завершення гри повторне оголошення розбурхало мою свідомість і підняло залишки волосся, для впевненості перепитав у хлопців із сусідньої команди. Вони зі сміхом підтвердили що назва команди "гітлерівці" , - написав Ігор Немировський.

Він обурився, що організаторів цих змагань під час прийняття заявок, зачитування команд на всю площу в гучномовець, нічого не збентежило.

"За часів гітлерівської окупації загинули десятки моїх родичів. Населення Новомиргорода і Златополя скоротилося вдвічі. І тепер ці підлітки називають себе “гітлерівцями”. Що у них в головах? Вони не читають книг, не знають історію, і це страшно. Якими будуть наступні покоління?", - говорить шокований батько Ігоря Немировського, в минулому міський голова Новомиргорода Яків Немировський.

Трохи іншу версію подій виклав у Мережі чинний міський голова Новомиргорода Ігор Забажан. За словами керманича міста, організатори оперативно зреагували на факт появи команди із такою назвою.

"З учасниками команди була проведена роз'яснювальна робота, команда змінила назву та продовжила участь. Також на місце події були викликані співробітники поліції. Під час розгляду ситуації було з’ясовано, що 4 старшокласники захоплюються комп’ютерними іграми, в яких присутня нацистська символіка, тож діти не побачили у назві "Гітлерівці" нічого непристойного, а хотіли "справити враження", - повідомив міський голова.

У зв’язку з останніми подіями Новомиргородська міська рада запланувала освітні заходи для дітей, щоб нагадати причини, з яких в Україні заборонена нацистська символіка. Також представники влади пообіцяли звернутися до кіберполіції щодо пропаганди нацизму в іграх, доступних дітям.

Нагадаємо, що 15-річна дівчина з Харкова "прокинулася відомою" після того, як пішла на кладовище і з пляшкою пива в руці погоцала на чужих могилах. Свої танці вона зняла на відео і виклала на своїх сторінках у соцмережі.