Закарпатці вимагають перехід на зимовий час, бо не хочуть схід сонця о 10-й ранку

Закарпатська обласна рада просить парламент скасувати постанову "Про зміну порядку обчислення часу на території України" і встановити в державі "зимовий час".

Закарпатська обласна рада попросила Верховну раду скасувати постанову "Про зміну порядку обчислення часу на території України" і встановити в державі "зимовий час".

На позачерговій сесії облради відповідне звернення підтримали 93 з 96 присутніх на сесії депутатів. (Загалом у Закарпатській обласній раді 108 депутатів).

Перехід, згідно з постановою ВР від 20 вересня 2011 року, у третій часовий пояс для Закарпатської області, яка протягом багатьох віків жила за середньоєвропейським часом, і географічно, і економічно, є невиправданим. У разі збереження новоустановленого порядку, світлий час доби у Закарпатській області в зимовий період починатиметься близько 10 години ранку, ідеться у зверненні.

Як повідомив на сесії депутат облради, начальник Управління освіти й науки Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак, збереження дії постанови парламенту створить незручності для десятків тисяч закарпатців і, насамперед, школярів, адже в Закарпатській області на сьогодні близько 12 тисяч 647 дітей потрібно довозити до шкіл.

"Це означає, що усім цим дітям треба прокидатися за півтори-дві години до початку уроків, у повній темряві добиратися навіть до шкільних автобусів. Так само у повній темряві починатимуться уроки, і це означає, що перший урок-два учні просто не сприйматимуть матеріал, бо їхній організм ще не прокинеться", - сказав Мотильчак.

Крім того, за його словами, у Закарпатті 80 шкіл, в яких майже 7 тисяч школярів навчаються у дві зміни, тобто, потрібно організовувати навчальний процес так, щоб перша зміна починалася принаймні на годину раніше, ніж в інших школах.

"А це означатиме, що дітям потрібно буде ще раніше вставати, тобто, в темряві вчитимуться і діти в першу зміну, і в другу зміну", - наголосив депутат.

Раніше Віктор Балога запропонував перейти на зимовий час у 2011 році, а в 2012 - уже не переходити на літній час. 

У той же час глава правління Української біржі Олег Ткаченко зазначив, що відмова від переходу на зимовий час завдасть шкоди біржовій торгівлі в Україні.

На Львівщині заявили про намір перейти на "власний час", якщо Рада не скасує постанову "Про зміну порядку обчислення часу на території України".

Бютівець Сергій Терьохін 21 вересня зареєстрував у парламенті законопроект "Про застосування тимчасових поясів на географічній території Україні", в якому пропонує повернути перехід на зимовий час.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада ухвалила постанову "Про зміну порядку обчислення часу на території України" і Україна тепер назавжди лишиться у літньому часі.

5 жовтня регіонал Олександр Єфремов, голова найбільшої фракції у Раді запевнив, що парламент не стане переглядати рішення щодо скасування переходу на зимовий час.

Читайте також:

Влада остаточно відмовилась від переведення стрілок

Мєдвєдєв остаточно скасував зимовий час в Росії

Україна слідом за Росією скасує перехід на зимовий час

Україна досі не підраховувала, чи варто переходити на літній час 

Україна назавжди лишиться в літньому часі

ВідеоСкасовувати чи ні?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: