Закарпатських циган підтримали

У Закарпатській області завершився масштабний дворічний проект підтримки закарпатських циган "Роми в Закарпатті”.


Проект упроваджували через партнерство з ромськими громадськими організаціями. Фінансувала його Швейцарська агенція розвитку та співпраці, а моніторинг і менеджмент здійснював представник донора - Швейцарсько-український проект розвитку лісового господарства в Закарпатті ”FORZA”.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на адміністратора проекту Лесю Лойко, проект відбувався у два етапи, причому бюджет тільки другого становив 280 тисяч гривень. За її словами, метою проекту було нарощення потенціалу та покращення рівня життя ромських громад шляхом підтримки професійного навчання, підприємницьких ініціатив ромів та розповсюдження інформації циганським громадам.

Загалом, за інформацією Лесі Лойко, було виконано сім малих проектів. Зокрема, зреалізували план покращення інфраструктури ромської початкової школи в м. Рахів.

Решта проектів, реалізованих за сприяння Швейцарської агенції розвитку й співпраці, стосувалися не навчальних закладів та інших установ, а звичайних людей. Так, за допомогою неурядових громадських організацій 37 ромів з Ужгорода та Мукачевого засвоїли необхідні навички професії перукаря, слюсаря, швачки. Крім того, четверо ужгородських ромів пройшли професійне навчання, курси в центрі зайнятості, зареєструвалися приватними підприємцями, отримали обладнання, необхідне для роботи, і відкрили приватні майстерні, де надаватимуть послуги з ремонту взуття та виготовлення виробів з жерсті.

Крім того, за інформацією Лесі Лойко, завдяки реалізації масштабного проекту "Подбаймо про своє здоров`я!” 2000 чоловік із 12 сіл Ужгородського та Мукачівського району пройшли флюорографічне обстеження за допомогою мобільної рентґен-установки, обстеження у венеролога, отримали консультації з питань репродуктивного здоров`я та шкоди куріння, алкоголю й наркотиків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: