Закарпаття просить Росію визнати його незалежність від України

Закарпатські русини звернулися до Росії з проханням визнати незалежність Підкарпатської Русі від України.

На цей крок русини вирішили піти після того, як офіційний Київ в черговий раз проігнорував їх вимогу про надання автономії у складі України.

"Ми дуже довго добивалися автономії, чи не кожного місяця протягом останніх років зверталися до влади країни, навіть глухий б вже почув. Але цього не сталося, тепер добиватимемося незалежності", - заявив прем'єр-міністр республіки Петро Гецко в інтерв'ю офіційній "Російській газеті".

Русини - четверта після росіян, українців і білорусів група східних слов'ян, що проживає в основному на території Закарпатської області України. Вони вважають себе окремим народом і добиваються права на самовизначення.

У інтерв'ю РГ доктор філософських наук Едуард Попов відзначив, що в Підкарпатської Русі є досвід існування у вигляді незалежної держави і автономної республіки. Правосуб'єктністю вона володіла починаючи з 1919 року, а потім добровільно увійшла до складу Чехословакії як автономна республіка.

25 жовтня в Мукачеві, що в Закарпатської області України, відбувся Другий європейський конгрес русинів, на якому було проголошено відтворення автономної республіки Підкарпатська Русь у складі країни, і висунуті вимоги до офіційного Києва - до 1 грудня визнати автономію республіки. Інакше русини обіцяли добиватися права на самовизначення поза межами країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: