У Карпатах завершили перший етап будівництва масштабного транспортного проекту

Новий Бескидський тунель значно прискорить доставку вантажів до Європи.

Закінчено перший найважливіший етап одного з наймасштабніших інфраструктурних проектів України - Бескидського тунелю.

Про це 21 січня заявив Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, під час урочистостей, присвячених завершенню першого етапу будівництва нового двоколійного Бескидського тунелю на перегоні Бескид-Скотарське у Карпатах.

Тунель має стратегічне значення, адже є частиною п'ятого транспортного коридору від Італії до України.

"Будівництво нового тунелю – це ще один проект, завдяки якому Україна зможе реалізувати свій транзитний потенціал. Сьогодні через Бескид здійснюється 60% обсягів перевезень, які ідуть через західний кордон, в тому числі транзитних. Новий тунель дозволить нам створити конкурентні умови для перевезення вантажів за цим напрямком", – наголосив міністр.

Загальна вартість будівництва тунелю оцінюється майже в 2,2 млрд грн. Проект реалізовується на кредитні кошти, завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

"Такі інфраструктурні проекти демонструють підприємцям і інвесторам з усього світу, що Україна – надійний і відповідальний партнер, який розуміє потреби бізнесу", – зазначив Андрій Пивоварський.

Новий тунель буде обладнано сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляцією, відеонаглядом, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійним моніторингом внутрішнього стану, засобами пожежної безпеки і системою антикорозійного захисту.

Очікується, що будівельні роботи будуть закінчені у 4 кварталі 2017 року, а перший поїзд поїде новим тунелем вже у 2 кварталі 2018 року.

Як стало відомо, довжина запроектованого тунелю складає 1764,5 м, глибина закладання становить 781-807 м над рівнем моря. Для спорудження тунелю вибраний новоавстрійський метод проходки (будівництво передбачено як вибуховим, так і прохідницьким методами з використанням випереджуючого екрану).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: