Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заклик до помсти за окупацію та підготовка теракту в школі: у чому Росія звинувачує українця Гриба

Адвокат утримуваного Росією хлопця передала журналістам клопотання про арешт.

Захисники утримуваного Росією Павла Гриба передали журналістам фрагмент постанови про обрання запобіжного заходу українцю, в якому описуються злочини, що закидають затриманому.

"У період від 27 березня до 13 квітня 2017 року Гриб П. І., який є прихильником екстремісткої організації УНА-УНСО, керуючись ідеями супремасизму (за ознаками етнічної групи і культури) сегрегації, перебуваючи на території України, шляхом надсилання текстових повідомлень українською мовою у програмі "Skype", що містять переконання, пропозиції, заклики до почуттів максималізму, винятковості і значущості, почуттям переваги українців над росіянами, а також до почуттів помсти за нібито колишні і наявні факти окупації Росією споконвічно українських земель, звернувся до ___ з метою спонукати її виготовити СВП, здійснити його закладку в будівлі МОУ СЗШ №__ м. Сочі Краснодарського краю та приведення в дію 30 липня 2017 року на випускній лінійці з метою дестабілізації органів влади та впливу на прийняття ними рішень про статус окремих областей Російської Федерації, тобто здійснити терористичний акт із заподіянням значної шкоди, настання інших тяжких наслідків, а також умисного заподіяння смерті людині", - йдеться в постанові.

Також вказується, що Гриба збираються судити за "злочин", передбачений ч. 1 ст. 205.1 КК РФ, за який хлопцеві загрожує від трьох років позбавлення волі.

"Поставлений йому в провину злочин носить терористичний характер, що характеризується великою суспільною небезпекою і резонансом, неочевидністю злочинних дій та скоєно ним за мотивами національної ненависті (ворожнечі)", - наголошується в документі.

Нагадаємо, Павло Гриб зник у серпні у білоруському Гомелі: він був затриманий співробітниками ФСБ. До Білорусі він поїхав 24 серпня, щоб зустрітися з дівчиною, яка живе в Росії, з якою познайомився через Інтернет. 17-річна мешканка міста Сочі в інтерв'ю ТСН зізналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь. Змусили її це зробити співробітники ФСБ Росії, тому що вона також перебуває під слідством.

У поліції міста Гомель батьку повідомили, що його син перебував у розшуку за терористичну діяльність. 7 вересня стало відомо, що Гриб перебуває в СІЗО в російському місті Краснодар. Суд заарештував Гриба. Адвокат Андрій Сабінін повідомив, що хлопця звинувачують за статтею 205.1 КК РФ ("Сприяння терористичній діяльності").

ВідеоКраснодарський суд Росії подовжив арешт українця Павла Гриба

Залиште свій коментар

Вибір редакції