"Закон для Софійки": у ВР назвали очікувану вартість ліків з медичного канабісу в Україні

Дата публікації
Перегляди
1296
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Закон для Софійки": у ВР назвали очікувану вартість ліків з медичного канабісу в Україні

Фото: УНІАН

Зараз українці змушені купувати препарати на основі конопель на чорному ринку за 100-200 доларів.

Якщо в Україні легалізують медичний канабіс, то ціна ліків на його основі стартуватиме від 10-12 доларів (приблизно від 300 гривень).

Про це голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив під час брифінгу після засідання фракції "Слуга народу", пише "Укрінформ".

Він зауважив, що зараз українці змушені купувати препарати на основі конопель на чорному ринку, де їхня вартість становить від 100 до 200 доларів (до майже 5,5 тис. гривень).

"Ми спілкувалися з фахівцями з Канади, вони порахували собівартість в Україні й кажуть, що в українських аптеках такий препарат коштуватиме від 10-12 доларів", - розповів Радуцький.

Посадовець вказав на те, що ООН виключила медичний канабіс з переліку наркотичних речовин "вже багато років тому".

"Канабіс ніде у світі не вважається наркотичною речовиною, а лише в таких країнах, як Росія, Білорусь, Венесуела і, на жаль, Україна. Я сподіваюся, що парламент виправить цю історію. Канабіс переводиться з реєстру наркотичних речовин до реєстру суворо контрольованих речовин", - продовжив депутат.

Він також наголосив, що ліки з канабісу в Україні виписуватимуть лише за електронним рецептом з підписом лікаря.

"У нас кожен пацієнт зареєстрований у системі e-health і контролюючі органи завжди мають доступ до неї, щоб порівняти діагноз пацієнта, ліки, які йому виписані і ліки, які йому відпущені в аптечній мережі", - висловився Радуцький.

Водночас закон про легалізацію медичного канабісу не буде імплементовано наступного дня після підпису президента.

"Там є дуже багато речей, які треба зробити, щоб він запрацював. Треба утворити центральний орган виконавчої влади, який буде замість відділу боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин при МВС і Держлікслужбі, який займається контролем за ліками. Це буде окремий орган, який контролюватиме саме обіг канабіноїдів", - пояснив політик.

Голова комітету ВР додав, що законопроєкт передбачає низку вимог контролю, зокрема введення систему відеоспостереження "під кожен кущ".

"Це, до речі, не нововведення, це у світі так. Контролюється відеоспостереженням за кожним кущем, який росте, тому продукція, яка з нього береться, має GPS-контроль від початку вирощення до переробки, а потім ліки, які з нього робляться, теж мають контроль", - зазначив Радуцький.

Депутат переконаний у тому, що законопроєкт буде підтриманий у першому читанні. "До другого читання є час до осені", - підсумував він.

Як повідомлялося, позачергове засідання парламенту, ініційоване президентом України Володимиром Зеленським відбудеться у вівторок, 13 липня. Нардепи розглянуть п'ять законопроєктів, зокрема №5596 (про легалізацію медичного канабісу).

Документ відомий також як "Закон для Софійки". Йдеться про 4-річну дівчинку, яка бореться зі складною формою епілепсії і потребує використання препаратів на основі медичного канабісу. Загалом такі ліки необхідні понад 2,5 млн українців з різними недугами, зокрема хворим на рак, глаукому чи розсіяний склероз.

Новини України: медичний канабіс може стати легальним – ВР розгляне відповідний закон

Новини України: медичний канабіс може стати легальним – ВР розгляне відповідний закон

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1296
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація