Закон про додаткове фінансування Євро-2012 вступив в силу

Раніше Ющенко відмовився підписувати закон про виділення Національним банком 9,8 млрд грн на підготовку Євро-2012.

Закон про внесення змін до закону України про державний бюджет України на 2009 рік і деяких інших законів України, яким, зокрема, виділяється 9,8 млрд грн на підготовку Євро-2012, вступив в силу. Текст документу опублікований в офіційному виданні парламенту "Голос України". Закон був підписаний головою Верховної ради Володимиром Литвином.

Раніше президент України Віктор Ющенко відмовився підписувати закон про виділення Національним банком 9,8 млрд грн на підготовку Євро-2012. Президент запропонував парламенту відповідно до Конституції повторно розглянути закон про внесення змін до держбюджету-2009 разом з пропозиціями глави держави.

Ющенко нагадав, що 6 жовтня ВР прийняла ухвалу, пунктом 1 якої йому запропоновано забезпечити виконання конституційної процедури набуття чинності Закону "Про внесення змін до Закону "Про Держбюджет України на 2009 рік" і деякі інші закони України", невідкладно оприлюднивши текст відзначеного документа за підписом президента.

Названий закон був повернений до парламенту для повторного розгляду, оскільки під час свого розгляду 21 серпня 2009 р. отримав певні зміни, відзначив президент. Згідно з рішенням КСУ від 7 липня 1998 р., нагадав Ющенко, якщо Верховна рада, відхиливши або повністю врахувавши пропозиції президента, за своєю ініціативою вносить до закону додаткові зміни, не передбачені пропозиціями глави держави, то змінений у такий спосіб закон підпадає під дію ч. 2 ст. 94 Конституції. Мова йде про те, що президент має право повернути такий закон для нового розгляду парламентом зі своїми мотивованими і сформульованими пропозиціями або підписати його, взяти до виконання і офіційно оприлюднити.

Згідно з нормами ч. 4 ст. 94 Конституції, президент зобов'язаний підписати закон і офіційно оприлюднити його, якщо під час повторного розгляду він знову прийнятий не менше, як двома третинами голосів ВР. Замість цього, відзначив Ющенко, закон, про який йде мова, повторно парламентом не розглядався, не приймався і був направлений главі держави ухвалою Верховної Ради.

У разі публікації згаданого закону всупереч встановленою Конституцією процедурою розгляду, ухвалення і набуття чинності його, президент вимушений буде оскаржити його в КСУ, відзначив глава держави.

Нагадаємо, ВР прийняла закон про виділення Нацбанком 9,8 млрд грн на підготовку Євро-2012 1 червня, проте президент Віктор Ющенко 3 серпня наклав на нього вето. У свою чергу парламент 21 серпня 384-ма голосами подолав вето глави держави. 4 вересня Ющенко удруге повернув зі своїми пропозиціями цей закон для повторного розгляду парламентом.

Відзначимо, згаданим законом пропонується частину другу ст. 4 закону "Про державний бюджет України на 2009 рік." викласти в новій редакції, згідно з якою Нацбанк в 2009 році вносить до держбюджету перевищення кошторисних доходів над витратами НБУ, зокрема, за підсумками поквартального виконання кошторису доходів і витрат в поточному році на загальну суму не менше, як 9,8 млрд грн, зокрема за перше півріччя не менше, як 3,4 млрд грн - впродовж трьох робочих днів з дня набуття чинності закону.

Читайте також:

НБУ не дасть грошей на Євро-2012

Верховна рада виділила 9.8 млрд.грн. на Євро-2012

Фінансування Євро-2012 загрожує обвалом курсу гривні

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: