Закон про мирні мітинги до парламенту не дійде

Законопроект про мирні зібрання Верховна рада не розглядатиме. Його надішлють на експертизу Венеціанської комісії.

Законопроект про мирні зібрання розглядався 30 червня кулуарно. В його розгляді брали участь Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Інформації про це засідання не було ні на сайті Верховної ради, ні на сайті Комітету.

На засіданні було прийнято рішення не виносити законопроект на розгляд Верховної Ради і надіслати його на експертизу Венеціанської комісії. Однак надісланий він має бути в редакції, яка не враховує пропозицій громадськості.

Формально це пояснили тим, що "пропозицій від громадськості було багато, і вони часто протирічать одна одній".

У "Громадському просторі" заявили, що на кулуарному засідані Комітету жодна з пропозицій від громадськості навіть не розглядалася, як не розглядалися й пропозиції народних депутатів – вони не були роздруковані і не були надані членам Комітету.

Зараз громадськістю готуються відповідні звернення, зокрема до Венеціанської комісії, щоб її пропозиції були розглянуті.

Нагадаємо, У червні 2009 року Верховна рада в першому читанні проголосувала за законопроект №2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів", який передбачає можливість обмеження прав громадян на проведення мирних заходів у судовому порядку.

Низка українських правозахисників і громадських організацій виступили за те, щоб проект закону про мирні зібрання не виносили на голосування у Верховній раді, оскільки він суперечить дотриманню свободи зібрань.

Днями моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) оприлюднив інформаційну записку, в якій визнається наявність в Україні проблем, щодо дотримання прав людини.

Читайте також:

Європа заявила про утиск прав людини в Україні

Могильов: міліція не тисне на опозицію і діє законно

Янукович не підпише закон про вільні мітинги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: