Закон про приватизацію ускладнив українцям продаж майна

Продати майно, яке стоїть на неприватизованій ділянці, не можна.

Народні депутати спростили порядок набуття прав на землю. Відповідний закон почав діяти з нового року. І продемонстрував, що простіше не стало. Продати майно, яке стоїть на неприватизованій ділянці, не можна. Тож тим, у кого це є в планах, доведеться побігати кабінетами.

З нового року почав діяти новий закон. У ньому пункт, що "Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на будівлю або споруду, - є кадастровий номер земельної ділянки".

Донедавна будинки продавали практично в повітрі, пояснюють автори закону. А нова норма захистить власників і дасть змогу зрозуміти, де чия земля.

У пояснювальній записці до закону пишуть, що він допоможе спростити порядок набуття права власності та розширить права землевласників.

Такого розширення - у державному комітеті земельних ресурсів - поки що не бачать. Як і того, як виконати цей закон.

Збирати гроші радять і власникам старих державних актів. На них кадастрового номеру взагалі немає. Проблеми з'являться і у спадкоємців, оскільки щоб продати успадковану землю, необхідно приватизувати земельну ділянку. Треба робити технічну документацію, щоб присвоїти кадастровий номер, лише після цього продавати будинок.

Потім покупець знову буде змушений робити техдокументацію.

Щоб оформити на себе земельну ділянку, таким чином, ми на підставі цієї норми людей змушують робити одну і ту ж роботу і двічі платити за неї.

До Верховної ради звернуться з проханням призупинити цю норму. І доопрацювати. Як варіант - пропонуватимуть надавати кадастрові номери за державний кошт. Або про його відсутність продавцеві достатньо буде взяти довідку. Відповідні пропозиції, обіцяють, до парламенту подадуть швидко, чи до них дослухаються - не прогнозують.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН:

 

Читайте також:

На Закарпатті у населення відберуть землі під заповідник

Рада з другої спроби продовжила мораторій на продаж землі

З 1 січня спрощено порядок отримання прав на земельні ділянки

Ющенко ветував закон про продовження мораторію на продаж землі

ВідеоУкраїнці зіткнулися з проблемами продажу майна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: