Закон про російську мову блокує Литвин

Проект про статус російської мови як регіональної у парламенті блокує Блок Литвина. Крім того, деякі регіонали теж вважають, що не треба "піднімати мовне питання".

Прийняття закону про мови, який би дозволив надавати російській мові статус регіональної, буксує через незгоду з "філософією цього проекту" Блок Литвина.

Як пише газета "Сегодня" з посиланням на джерело у фракції Партії регіонів, проект закону про мови уже готовий і схвалений регіоналами і КПУ, проте застряг у фракції Литвина.

Цю інформацію фактично підтвердив депутат від БЛ Олег Зарубінський.

"Ми поки глибоко не розглядали проект. І я не думаю, що зараз ним варто займатися. У цілому мене не влаштовує філософія цього проекту, так як регіональний статус мов - прямий шлях до скасування державного статусу української мови", - сказав він.

За словами джерело, оскільки " від Литвина добра чекати не доводиться", регіонали зайнялися агітацією серед членів коаліції з БЮТ і НУ-НС.

"Як тільки наберемо 226, внесемо проект в зал. Але питання йде туго", - зізнався регіонал.

При цьому газета зазначає, що вже і у фракції Партії регіонів лунають голоси на тему "та навіщо це мовне питання піднімати треба".

Як зазначалось, Кабінет міністрів вирішив виділити 1,61 млн гривень для здійснення заходів з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, яка передбачає надання статусу регіональної російській мові та мовам інших нацменшин.

Читайте також:

Влада Криму вимагає зробити вузи російськомовними

У Держдумі РФ наполягають на офіційному статусі російської мови в Україні

Російська мова отримає в Південній Осетії статус офіційної

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: