Закон про розширення повноважень Януковича набув чинності

Новий закон про Кабмін, написаний згідно з нормами Конституції 1996 року, є черговим кроком до повернення України до президентсько-парламентської форми правління.

В Україні набув чинності закон "Про Кабінет міністрів України", підписаний напередодні президентом Віктором Януковичем. Документ, який скорочує права уряду й парламенту, і розширює повноваження глави держави, 13 жовтня оприлюднило офіційне видання "Голос України".

Закон, зокрема, визначає, що "Кабмін відповідальний перед президентом, підконтрольний і підзвітний Верховній раді в межах, передбачених у статтях 85, 87 Конституції".

Також законом передбачається, що генеральний прокурор повинен звільнятися з посади без згоди ВР президентом, причому до переліку причин звільнення генпрокурора додається пропозиція "А також на інших підставах".

Рада також втрачає право на затвердження персонального складу колегії ГПУ. Що стосується Служби безпеки України, то вона підпорядковується тільки президенту. З прийняттям законопроекту відбудуться зміни в режимі надання доступу до інформації. Так, якщо зараз право надавати доступ до інформації є в Кабміну і ВР, то з прийняттям закону Кабмін його втратить, зате таке право отримає президент.

Відповідно до прийнятого закону, президент призначає на посади за поданням прем'єр-міністра та звільняє з посад: голови і чотирьох членів Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг; голови та заступника голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (служба підпорядковується і підконтрольна президентові); перших заступників та заступників голови Антимонопольного комітету України (АМКУ), державних уповноважених АМКУ.

Законом також передбачається, що припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій може бути здійснено за ініціативою президента.

Як відомо, 1 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення скасувати політичну реформу 2004 року, що означатиме повернення України від парламентсько-президентської до президентсько-парламентської форми правління та значне розширення повноважень Віктора Януковича.

Головні зміни до Конституції, внесені у 2004 році, стосувалися функціонування Верховної ради і порядку формування уряду.

Усе про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут.

Читайте також:

Ляшко: більшість забрала у Януковича рік президентства

БЮТ: Янукович незабаром звільнить третину уряду

Литвин: рішення КСУ не допоможе скасувати навіть Бог

Депутати продовжать свої повноваження на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: