Закон про вибори президента набув чинності

В парламентському виданні "Голос України" опубліковано закон про вибори президента за підписом спікера Литвина. Ющенко пообіцяв оскаржити документ у КС.

Нова редакція Закону "Про вибори президента України" опублікована 10 вересня в офіційному виданні "Голос України" за підписом спікера Володимира Литвина.

Опублікований документ, крім скорочення термінів виборчої кампанії з 120 до 90 днів, визначає нові правила формування виборчих комісій.

Так, передбачається, що територіальні виборчі комісії будуть сформовані кандидатами в президенти, а не парламентськими фракціями (як планувалося в первинній редакції). Тервиборчкоми створюються ЦВК не пізніше, ніж за 50 днів до дня виборів, у складі голови комісії, заступника, секретаря і членів (не менше 12 людей).

Дільничні виборчі комісії створюються територіальними не пізніше, ніж за 26 днів до дня виборів. Не пізніше, ніж за п'ять днів до дня повторного голосування, тервиборчкоми за представленням кандидатів, що вийшли у другий тур, формують новий склад дільничних виборчих комісій в кількості 16 осіб: по вісім від кожного кандидата, включеного у виборчий бюлетень для повторного голосування.

Крім того, змінений закон про вибори президента визначає, що обов'язковий для висунення кандидатури на президентську посаду грошова застава збільшується в п'ять разів - з 500 тис. грн до 2,5 млн грн. - і буде повернений тільки в тому випадку, якщо кандидат потрапить у виборчий бюлетень для повторного голосування (тобто пройде в другий тур). Інакше, застава перераховується до державного бюджету.

Закон був прийнятий парламентом 24 липня, проте 18 серпня був ветований президентом Ющенком. 21 серпня депутати, розглянувши пропозиції глави держави, подолали вето: за це рішення проголосували 325 народних депутатів.

25 серпня документ був знов направлений на підпис Ющенку, але 2 вересня він повернув документ до парламенту без свого підпису з пропозицією опублікувати його за підписом Литвина.

При цьому Ющенко попередив, що оскаржить цей документ в Конституційному суді, як тільки він набуде чинності (з дня публікації).

Читайте також:

Литвин: Президентські вибори можуть бути зірвані

Литвин підписав закон про вибори президента

Ющенко оскаржить у КС виділення 10 млрд на Євро та закон про вибори

Ющенко: вибори визначать - повертатися у колонію чи йти в Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: