Закон про відмову України від НАТО набув чинності

Закон, ухвалений за ініціативи президента  Віктора Януковича, викреслює членство в НАТО з приорітетів зовнішньої політики України.

Закон "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики", який декларує відмову України від курсу на вступ у НАТО, набув чинності. Документ 20 липня опублікувало офіційне видання Верховної ради "Голос України".

Закон, ухвалений за ініціативи президента Віктора Януковича, визначає принципи зовнішньої політики держави. Передбачається забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства у Європейському союзі при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами СНД, а також з іншими державами світу.

Положеннями закону вносяться зміни до закону про основи національної безпеки України. Зокрема, з пріоритетів національних інтересів виключається інтеграція України в євроатлантичний простір безпеки.

З основних напрямів державної політики в питаннях національної безпеки виключається забезпечення повноправної участі України в організації Євроатлантичного договору.

Закон також визначає принципи внутрішньої політики у сфері розвитку державності, місцевого самоврядування та розвитку регіонів, у сфері національної безпеки і оборони. Також визначаються принципи внутрішньої політики в економічній і соціальній сферах, у гуманітарній сфері тощо.

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила в цілому закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" 1 липня. Таке рішення підтримали 259 народних депутатів, зокрема 171 від Партії регіонів, 25 - БЮТ, 13 - НУ-НС, 27 - Компартія, 19 - Блок Литвина та 4 позафракційних депутати.

Читайте також:

Влада пропагуватиме українцям російський аналог НАТО

НАТО не скорочуватиме співпрацю з Україною

У Росії побачили, що Янукович дотримується політики Ющенка щодо НАТО

Янукович назвав Україну позаблоковою державою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: