Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Законопроект Порошенка про зняття недоторканності з депутатів визнано конституційним

Законопроект відповідає вимогам статей 157 та 158 КУ.

Конституційний суд визнав законопроект президента Петра Порошенка про позбавлення недоторканності депутатів таким, що відповідає Конституції.

Про це йдеться у висновку КС.

Законопроект 7203 передбачає позбавлення депутатської недоторканності парламентарів від першого січня 2020 року. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що недоторканність депутатів перетворилася із засобу захисту на засіб безкарності народних обранців.

Конституційний суд розглянув відповідність законопроекту статтям 157 та 158 Конституції України. За статтею 157 Основний закон України не може змінюватися під час воєнного чи надзвичайного стану. За статтею 158 зміни до КУ не можуть розглядатися протягом року від дня голосування за інші зміни до Конституції. Також Верховна Рада не може змінювати одне й те ж саме положення Конституції протягом терміну своїх повноважень.

Тому суд зробив висновок, що законпроект є конституційним, тобто таким, що відповідає вимогам статтей 157 та 158 КУ.

Нагадаємо, Конституційний суд України на закритому засіданні визнав законопроект №6773 щодо скасування депутатської недоторканності, ініційований парламентом, таким, що відповідає Конституції. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції