Законопроєкт Зеленського про розпуск КСУ має ознаки конституційного перевороту — Тупицький

Дата публікації
Перегляди
5906
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Законопроєкт Зеленського про розпуск КСУ має ознаки конституційного перевороту — Тупицький

Фото: УНІАН

Йдеться про законопроєкт № 4288.

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив, що законопроєкт президента Володимира Зеленського про розпуск КСУ має ознаки конституційного перевороту.

Про це він сказав під час брифінгу 30 жовтня. 

За його словами, президентський законопроєкт порушує Конституцію україни у частині незалежності й недоторканності суддів Конституційного суду.

"З'являється проєкт закону, який за ніч склепали, №4288, що має ознаки конституційного перевороту в Україні. Я це відповідально заявляю. Це порушення 149 статті Конституції України. Що має відбутися у Верховній Раді у вівторок? Це скасувати законом чи постановою рішення Конституційного суду. Чому тоді не указом президента?", — наголосив він. 

Тупицький зауважив, що розформування парламентом повного складу КСУ — це "варіант для недорозвинених країн".

"Навіщо залучати парламент до таку неконституційної справи? Одна особа взяла на себе відповідальність. Тому що ініціатива ж президентська і скасування рішення Конституційного суду — так простіше. Навіщо підв'язувати колективну відповідальність, за яку ніхто не відповідає?", — зазначив він. 

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів, доступ до публічних декларацій відновлено, а Національне агентство з протидії корупції знову може проводити спецперевірки, що розблоковує призначення посадовців всіх рівнів. 

Реєстр відкрито: Уряд розпорядився відновити доступ до публічних декларацій

Реєстр відкрито: Уряд розпорядився відновити доступ до публічних декларацій

 

Наступна публікація