Закордонні компанії бояться страхувати Чорнобильську АЕС

Уряд не може застрахувати ЧАЕС через страх іноземних страховиків до слова "Чорнобиль". Проте, без закордонних компаній страхування не відбудеться.

Уряд України не може застрахувати Чорнобильську АЕС. Відповідальність за ризиком "завдання ядерної шкоди" державним підприємством "Чорнобильська АЕС" відлякує іноземних перестрахувальників, без участі яких об'єкт застрахувати не вийде.

Про це повідомив топ-менеджер страхової компанії, яка є членом Ядерного страхового пулу України, пише "Дело".

За його словами, їх лякає не стільки страхова відповідальність, скільки саме слово "Чорнобиль", з якого на Заході зробили страшилку.

"Вони настільки налякані тим, що сталося на ЧАЕС більш ніж двадцять років тому, що тепер одна тільки назва цієї атомної станції вводить іноземців в ступор", - говорить він.

Нагадаємо, в Україну з 1 січня 2011 року вводиться обов'язкове страхування цивільної відповідальності за завдання ядерної шкоди Державним підприємством "Чорнобильська АЕС".

Це питання регулюється постановою Кабміну № 1164 від 22 грудня 2010 року "Про фінансове забезпечення цивільної відповідальності за ядерну шкоду державним спеціалізованим підприємством "Чорнобильська АЕС".

Згідно з документом, тариф зі страхування відповідальності "Чорнобильської АЕС" встановлюється на рівні 0,125% страхової суми.

Загальний ліміт відповідальності, прийнятий пулом, становить 150 млн. СПЗ (близько 1,2 млрд. грн.). Таким чином, державі, щоб застрахувати Чорнобильську станцію, потрібно буде заплатити страховикам 1,5 млн. грн.

Ліміт відповідальності за цим ризиком настільки великий, що українські компанії не в змозі утримати їх усередині країни - їм потрібно перестрахувати його за кордоном.

За наявними даними, договір страхування відповідальності за ризиками ЧАЕС буде укладено в квітні. Основним страховиком цього ризику буде компанія "Аска".

Читайте також:

Фільм про Чорнобиль увійшов в конкурс Берлінського фестивалю

Олігархи відібрали під елітне селище радіаційну землю біля Чорнобиля

ООН пообіцяла підтримувати Чорнобиль "з усіх сил"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: