Закордонних паспортів немає через міліцію

Консорціум "ЄДАПС" - виробник і розробник нових закордонних паспортів - звинувачує МВС у можливому зриві їх видачі.

Закордонний паспорт
Українці, що бажають отримати закордонний паспорт, цілковито сплачують мито, але до виробника паспортів ці гроші не доходять.

Консорціум "ЄДАПС" - виробник і розробник нових українських закордонних паспортів - заявляє, що через чиновників Міністерства внутрішніх справ України може бути зірвано видачу українцям нових документів. 

Про це йдеться в прес-релізі консорціуму "ЄДАПС", переданому УНІАН. 

Як наголошується в прес-релізі, у ряді ЗМІ (зокрема, в газеті "Дело") з`явилася інформація про те, що консорціум "ЄДАПС" не може впоратися з виготовленням нових паспортів з полікарбонатною сторінкою у встановлені терміни. 

Прес-служба консорціуму офіційно заявляє, що це неправда. Виготовлення бланків і персоналізація паспортів йдуть точно відповідно до графіку. 

Так, за інформацією ЄДАПС, всі підприємства консорціуму переведені на цілодобовий режим роботи. Генеральний директор державного підприємства "Державний центр персоналізації документів" МВС України, що входить до консорціуму, Юрій Стусь так прокоментував ситуацію: "Продуктивність Центру дозволяє персоналізувати 150 паспортів в час. Конкретна кількість паспортів, що персоналізуються нашим підприємством протягом дня, залежатиме від числа заявок, з даними громадян, переданих нам з головного обчислювального центру МВС. На 3 липня 2007 р. ми одержали 11 тис. заявок. 7 тис. паспортів вже виготовлено. Все йде в точній відповідності з планом і графіком персоналізації". При цьому ЄДАПС нагадує, що згідно зі законом, на оформлення паспорта відведено 30 днів. 

Нарада Міністерства внутрішніх справ (Фото: mvsinfo.gov.ua)
Концерн "ЄДАПС" звинувачує в неможливості отримати закордонний паспорт надміру бюрократизоване Міністерство внутрішніх справ.

Водночас прес-служба заявляє, що ні консорціум "ЄДАПС", ні ДП "Поліграфічний комбінат "Україна", задіяні в проекті з випуску нових українських закордонних паспортів, за станом на 3 липня «не одержали жодної копійки за вже випущені документи". Громадяни, що звернулися у відповідні підрозділи МВС за оформленням нових закордонних паспортів, оплачують держмито за видачу документів (у розмірі 170 грн.) в повному обсязі. Частина цих грошей, призначена для погашення виробничих витрат при виготовленні паспортів, не доходить до виробників, зауважено в прес-релізі. 

За інформацією консорціуму "ЄДАПС", "такий стан справ обумовлений бюрократичною тяганиною, затіяною заступником міністра МВС Віктором Сусловим, який не підписав з виробниками бланків документів додаткової угоди до генерального контракту на виробництво закордонних паспортів. Таку поведінку чиновника можна розцінити як планомірні дії, направлені на зрив видачі українцям закордонних паспортів і штучне створення соціальної напруженості в суспільстві". 

Прес-служба консорціуму також повідомляє, що буде кожні три дні інформувати ЗМІ і громадськість про хід випуску нових документів.

ВідеоЗакордонних паспортів немає через міліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: