Закритий режим, окреме помешкання і щоденний медичний огляд: як будуть ізолювати евакуйованих з Уханя українців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна готується до першої евакуації з Китаю.

Чотири українських міністерства працюють, аби якомога швидше евакуювати українців із Китаю. Зараз перевіряють щонайменше п'ять закладів, які можуть стати імовірним місцем для ізоляції евакуйованих та членів екіпажу на найближчі два тижні. Які вимоги до такого місця — у сюжеті ТСН.19:30.

Це буде перша евакуація українців із зони епідемії та карантину. Саме цей затягує процес, каже один із членів штабу з протидії коронавірусу.

"Наразі ми маємо вивчити всі ризики і розробити такий алгоритм, який би дозволив не лише забезпечити певні безпекові питання цих пацієнтів, не лише питання медичного захисту цього населення, а й забезпечити комфортне перебування", - розповів в.о. директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

На борт літака зможуть потрапити тільки ті, хто пройде перед цим медичне обстеження та дасть згоду на перебування в ізольованому місці під постійним наглядом лікарів. На облавку також буде бригада екстреної медичної допомоги, яка надалі залишиться з ними в місці ізоляції. Окрім них, щонайменше два тижні там проведуть ще члени екіпажу та обслуговуючий персонал.

Відео В Україні перевіряють заклади, які можуть стати місцем для ізоляції евакуйованих з Китаю

Аби якомога швидше евакуювати українців із Китаю, працюють одночасно чотири вітчизняних міністерства. Зараз перевіряють щонайменше 5 закладів, які можуть стати імовірним місцем для ізоляції евакуйованих та членів екіпажу на найближчі два тижні. Які вимоги до такого місця, та що гальмує процес евакуації - у сюжеті.  

В Україні перевіряють заклади, які можуть стати місцем для ізоляції евакуйованих з Китаю

Ізоляційний заклад має відповідати певним вимогам. Це - роздільне розміщення евакуйованих, екіпажу та персоналу; окреме помешкання для кожної людини; належна вентиляція приміщень; безпечна каналізаційна система; харчування з мінімальним залученням персоналу; закритий режим та охорона території; доступ до телебачення та Інтернету.

"Зараз розглядається щонайменше п'ять різних варіантів. Проводяться оцінки по кожному з них. Цей перелік він постійно доповнюється новими ідеями та пропозиціями. Це може бути будь-який заклад: санаторій, лікарня, приватний якийсь готель", - каже Кузін.

Щодня евакуйовані проходимуть огляд медиків та заповнюватимуть спеціальний опитувальник. "Якщо підтвердиться випадок захворювання цією коронавірусною інфекцією, тоді ця особа повинна вже госпіталізовуватись уже в спеціалізовані інфекційні стаціонари з відповідними боксами", - каже епідеміолог Святослав Протас.

Тим часом у штабі з протидії коронавірусу запевняють, аби забрати українців додому знадобиться ще щонайменше два-три дні.

Кореспондентка ТСН Інна Лебеденко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції