Закриття "копанок" повернуло на шахти Луганщини близько 7 тисяч гірників

З початку поточного року вуглевидобувними підприємствами регіону працевлаштоване близько 7 тисяч гірників.

На Луганщині закриття нелегальних розробок корисних копалин дало вугільним держпідприємствам області професійні кадри: з початку поточного року вуглевидобувними підприємствами регіону працевлаштоване близько 7 тис. гірників.

Про це повідомили в прес-службі Луганської облдержадміністрації.

Так, на державному підприємстві "Ровенькиантрацит" було працевлаштовано 500 осіб, які втратили роботу внаслідок закриття "копанок". На думку керівництва вуглевидобувних підприємств, гірники зрозуміли, що працюючи на "копанках", вони не є соціально захищеними, тому й повернулися на державні підприємства.

З початку року темпи вугільного "піратства" у регіоні зросли втричі в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року. "Надра Луганщини вивозяться з області безупинним потоком великовантажними хурами, які на пил розтирають дорожнє покриття автомагістралей", - зазначили в ОДА.

Керівництво Луганської області протягом кількох місяців веде активну боротьбу з "копанками". Кампанію проти нелегального використання надр змушений був очолити особисто глава Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов, повідомили у прес-службі.

Нагадаємо, Міністерство вугільної промисловості України мало намір легалізувати шахти-"копанки".

"Гоніння на господарів "копанок" ні до чого хорошого не приводять. Кількість їх не зменшується", - сказав ще 2007 року міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб. За словами міністра, метою таких заходів стане підвищення безпеки і ліквідація тіньових схем реалізації вугілля. "Зараз ми проводимо підготовчу роботу. Найближчим часом, я сподіваюся, ми зустрінемося з багатьма господарями цих "копанок", - сказав він.

Читайте також:

"Копанки" легалізують

Українські шахти зазнають збитків через дешеве російське вугілля

Ющенко заборонив Тимошенко продавати державні шахти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: