Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Залежно від складності": Степанов розповів про майбутні можливі тарифи на пологи

"Залежно від складності": Степанов розповів про майбутні можливі тарифи на пологи

На одні пологи наразі передбачено 8 тисяч гривень.

Від 1 квітня, коли мав початися другий етап медичної реформи, пологи повинні були стати повністю безкоштовними, на кожну породіллю передбачено понад 8 тисяч гривень. Однак під час розрахунку цього тарифу слід брати до уваги складність пологів, які нерідко через патології потребують значно більше коштів.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.ua розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

На переконання Степанова, безкоштовні пологи це тоді, коли жінка не сплачує ні за будь-яку процедуру, незалежно від її стану, складності пологів та можливих ускладнень.

"Вона незалежна від цього. Не сплачує ані за медикаменти, ані не існує жодних неформальних платежів лікарю. Правильно? А Ви впевнені, що при цих пологах, при тому, що залишається заробітна плата залишається на рівні 7-8 тисяч гривень, то жодних неформальних платежів не буде? Бо ці всі тарифи не передбачають якогось там суттєвого збільшення заробітної плати по пологах. Тепер я впевнений, що не впевнений, що таке може бути. Правда? По-друге, якщо ми кажемо про пологи, то що таке тариф 8136 гривень 3 копійки? Це порівняли всі без виключення пологи, сказали, що зараз жінки будуть народжувати виключно фізіологічно. Але життя інше - інколи бувають патологічні пологи, буває купа різних діагнозів, коли треба рятувати жінку, рятувати малюка, щоб він народився, інколи буває кесареве, і багато-багато інших речей. І воно значно дорожче коштує, ніж 8136 гривень 3 копійки. Таке життя", - прокоментував глава МОЗ.

Він пояснив, що для пологів з ускладненнями існують спеціальні перинатальні центри, але такі пологи не дешеві і розрахованої вартості на всі медикаменти й процедури недостатньо.

"Наступне. Для патологічних пологів, як правило, були збудовані перинатальні центри, де надають високоспеціалізовану допомогу при пологах. І саме в цих перинатальних центрах більша кількість пологів є патологічними. При цьому розрахунку, який розрахували і який дали тариф, він є рентабельним, класним і хорошим, лише якщо є велика кількість пологів у пологовому будинку, коли понад 70-75% є фізіологічними. Скажімо, у Київському перинатальному центрі репродуктивної медицини в минулому році близько 70% пологів були патологічними. Минулого року в перинатальному центрі в Дніпрі 2537 пологів було патологічних, тобто з різними ускладненнями і близько 1260 пологів - фізіологічні. В них немає жодного шансу вижити, якщо залишатися в цій системі координат і не казати породіллям, що їм потрібно докупити якісь ліки. Вони не можуть собі це дозволити, бо вони не вкладаються в ці тарифи. Це справедливо пораховано? От кому прийшло в голову, що в нас всі без винятку жінки від 1 квітня народжуватимуть суто фізіологічно?!", - зазначив Степанов.

За його словами, упродовж 2020 року в Україні розроблять нові стандарти, на основі яких будуть розрахуватися тарифи на пологи. 

"Для того, щоб впроваджувати відповідну тарифікацію - якщо говоримо про пологи, якесь захворювання - треба робити розумно, як це робиться в усьому світі. Не треба вигадувати велосипед. Буде фінансуватися протягом 2020 року ми повинні розробити стандарти, на яких ґрунтуються в національних протоколах. На основі цих стандартів надання медичної допомоги за різних станів ми повинні розрахувати тарифи. Якщо є тариф пологів, то далі повинні бути корегувальні коефіцієнти залежно від складності. Я хочу бути впевненим, що я прогарантував громадянам України і сказав, що я вам гарантую, що оце вам держава буде надавати безкоштовно. Воно входить у пакет гарантій. Усі ваші стани. І я 100% знаю, що лікар за ці кошти в змозі вас пролікувати. І це не залежить від того, скільки йому потрібно додатково потрібно ліків або ще щось", - сказав Максим Степанов.

Повне інтерв'ю з міністром охорони здоров'я України Максимом Степановим читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Відео Пологи бувають різні, а отже і вартість їх треба розрізняти, - Степанов про наявні тарифи

Тарифів на пологи має бути декілька — в залежності від їх типу та наявних ускладнень. Про це в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на 1+1 сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.  

Пологи бувають різні, а отже і вартість їх треба розрізняти, - Степанов про наявні тарифи

Залиште свій коментар

Вибір редакції