Залишені в полоні: у тюрмах і підвалах ОРДЛО перебуває близько 300 українців

Дата публікації
Перегляди
4091
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Залишені в полоні: у тюрмах і підвалах ОРДЛО перебуває близько 300 українців

Деякі полонені перебувають у полоні без документального підтвердження.

На окупованих територіях Донбасу залишаються ще близько трьох сотень полонених, заявила представниця тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська. Стосовно сотні людей є документальне підтвердження, але інші залишаються у підвалах і тюрмах ОРДЛО без документів. Про одну історію полоненого, який вчора так і не став звільненим, у сюжеті ТСН.19:30.

Тетяна Матюшенко учорашній обмін полонених не дивилась ні по телевізору, ні в інтернеті. Її чоловік Валерій в тюрмі бойовиків вже 2,5 роки.

До 2017 року родина жила у Кальміуському — колишньому Комсомольську на Донеччині. Коли почалась війна, то вирішили не тікати, а залишатись українцями на своїй українській землі. Але влітку 2017-го Валерія затримали просто на вулиці. Його катували ФСБівці. Фейковий суд самопроголошеної ДНР засудив Валерія Матюшенка до десяти років в'язниці. 

"Його звинуватили у шпигунстві, у співробітництві з СБУ. Хотіли ще зрада батьківщині, але він заявив, що громадянин України і його судили, як іноземця", - каже дружина полоненого Тетяна Матюшенко.

На окупованих територіях Донбасу залишаються ще близько трьох сотень полонених

На окупованих територіях Донбасу залишаються ще близько трьох сотень полонених

Два тижні тому Тетяна вже відчувала, що в цей обмін чоловік не потрапить. Бойовики заявили, що не підтверджують його місцеперебування. Тоді Тетяна наважилась на відчайдушний крок і вийшла із пікетом до Офісу президента. 

До неї виходили кілька чиновників, пропонували зареєструвати звернення і все. Тоді Тетяна знайшла свого Валерія в сюжеті російського телеканалу і виклала фото у соцмережі. 

Звільнені напередодні розповідають, що до останнього кожен не знав: поїде додому чи ні. За яким принципом бойовики вибирають, кого відпускати, кого залишати - відомо лише їм самим. Чи мають  українські переговорники вагомі аргументи, щоб вплинути на позицію бойовиків — це  теж невідомо. Лише кажуть, що процес перемов завжди важкий. Ті, що вчора таки зійшли з літака в українському "Борисполі", здебільшого говорили про тих, хто залишився в руках бойовиків. 

Саме в 32 Макіївській колонії нині перебуває і Валерій Матюшенко. Його дружина нині сподівається, що процес звільнення полонених ОРДЛО не зупиниться. 

Кореспондентка ТСН Мар'яна Бухан.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4091
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація