Залита водою й засипана снігом. На Донеччині підрядник кинув школу "зимувати" без даху

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Близько півтисячі школярів на час реконструкції перевели у сусідній навчальний заклад, якому доводиться працювати у дві зміни.

У місті Новогродівка Донецької області дітей залишили без школи на цей навчальний рік.

Як повідомили ТСН.ua місцеві жителі, у школі №7 було заплановано реконструкцію. Її розпочали ще в червні 2017 року, підрядник провів роботи з демонтажу, зокрема зняв покрівлю і на цьому ремонтна діяльність зупинилася.

ВідеоНа Тернопільщині діти лишилися без спортзалу через дірявий дах школи

"До кінця осені 2017 року всі роботи зупинилися і будівля основного корпусу залишилося зимувати без даху. Класи, спортивний зал й інші приміщення заливаються водою. Школа №7 – одна з основних шкіл міста. Тисячі дітей в очікуванні повернення в свою рідну школу", – нарікає жителька Новогродівки Тетяна.

Близько 500 школярів, які навчалися у сьомій школі, на час реконструкції перевели у сусідній навчальний заклад, якому доводиться працювати у дві зміни.

За словами керівниці відділу освіти Новогродівської міської ради Раїси Кухтіної, міській та обласній владі відомо про проблему. Зокрема, відомо, що підрядник розпочав роботи 12 червня, проте у листопаді їхня активність зменшилася і після 20 листопада ремонт зовсім "заморозили".

Оскільки школа №7 визнана опорною, її капітальним ремонтом переймалися в обласній адміністрації.

"Місто не є замовником капітального ремонту. Всі повноваження були делеговані на департамент капітального будівництва Донецької обласної держадміністрації", – пояснила Кухтіна.

У департаменті капітального будівництва Донецької ОДА підтвердили, що виступили замовником реконструкції школи, і повідомили, що зараз судяться з підрядником, який не виконав свої зобов'язання за договором.

Як виявилося, гроші на капітальний ремонт школи №7 було виділено ще у квітні 2016 року розпорядженням голови ОДА Павлом Жебрівським у сумі 27 млн 211 тисяч грн. У грудні було проведено тендер на платформі "Прозоро", який виграв підрядник ТОВ "Укррембуд-К", запропонувавши найнижчу ціну – 23,5 млн грн.

Наприкінці грудня департамент капбудівництва уклав договір з підрядником. ТОВ "Укррембуд-К" приступив до робіт вже у червні 2017 року, отримавши від області аванс у сумі 5,8 млн грн. 

ВідеоНа Рівненщині батьки не пускають дітей до школи, яка може обвалитись у будь-який момент

За словами керівника юридичного відділу департаменту Ігоря Ігнатова, підрядник мав три місяці після отримання авансу для того, щоб провести певні роботи та надати акти виконаних робіт. Проте з невідомих причин цього зроблено не було. 

"Для виконання робіт ми йому надали авансовий платіж 5,8 млн грн. Цими грошима він мав право скористатися протягом трьох місяців, поетапно підтверджуючи їхнє використання актами виконаних робіт. Тобто він мав два варіанти дій: або використати  ці кошти і надати нам акти, або повернути гроші. Фактично зараз підрядник і не повертає нам кошти, і не надає акти про виконані роботи", – сказав Ігнатов, зауваживши, що через це у департаменті навіть не можуть озвучити, який обсяг робіт було виконано і на яку суму.

Після кількох невдалих спроб зв'язатися з підрядником для отримання пояснень департамент капбудівництва подав позов до суду. Справу розглядає Київський господарський суд, оскільки ТОВ "Укррембуд-К" прописана саме у столиці.

Через суд чиновники вимагають у підрядника завершити розпочаті роботи та надати підтвердження – відповідні акти. Проте представник ТОВ "Укррембуд-К" у суді затягує справу.

"Судове засідання відбулося минулого тижня, але суд прийняв рішення відкласти засідання до 21 лютого, тому що представник підрядника попросив суд витребувати додаткові докази", - повідомив Ігнатов.

Таким чином, доля Новогродівської школи №7 та її учнів наразі залежить від рішення київського суду. Наступне засідання заплановане на 21 лютого.

Згідно з договором, строк здачі об'єкту в експлуатацію – 31 серпня 2018 року. Тож, у разі позитивного рішення суду та повного виконання підрядником своїх зобов'язань наступний навчальний рік діти вже можуть розпочати у новій школі.

Крім того, як запевнили в економічному департаменті ОДА гроші, які були виділені розпорядженням обласного голови ще 2016 року, є перехідними і будуть доступними для завершення ремонтних робіт і цього бюджетного року. Додатково з обласного бюджету були виділені ще 3 млн 220 тисяч грн  на обладнання для школи, з них на 2 млн 300 тисяч грн вже укладено договори.

Також чиновники запевнили, що питання реконструкції школи перебуває на контролі у голови Донецької ОДА Павла Жебрівського, в якого на 6 лютого запланована робоча поїздка до Новогродівки.

На момент публікації редакції не вдалося зв'язатися із підрядником для коментаря. Контактні телефони, наявні у відкритому доступі, не відповідають.

Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Вибір редакції