Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Залякування армією і провокаційні газети: за лічені дні до виборів штаби кандидатів вдаються до брудних технологій

За півтора тижнів до виборів фактів впливу на виборців ставатиме дедалі більше, прогнозують правоохоронці.

Що ближче до дня виборів, то частіше штаби кандидатів в президенти вдаються до брудних технологій, аби перед фінішною прямою вплинути на рейтинги конкурентів. Для прикладу, у Львові виборців відлякують повістками в армію, а у Києві роздають провокаційні газети про одного з кандидатів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Біля станція метро "Мінська" у Києві ті, хто називає себе волонтерами, у четвер зранку роздавали киянам газету з майбутнього. У ній вибори вже відбулися, минув місяць, Зеленський президент і далі - все погано. Гривня впала, МВФ не дає кредиту. З приводу того, хто замовив газету, думки розділилися. Одні так звані волонтери, коли бачили камеру йшли геть, другі - сперечалися. Волонтери більш поважного віку зізнавалися і на запитання, від якого кандидата роздають газети, відповідають, що від Порошенка. 

Що є дивним, оскільки в газеті вказано, що друк замовив інший кандидат у президенти - Сергій Каплін. Він, до речі, це згодом підтвердив на своїй сторінці у Facebook. Мовляв, чому одним жартувати можна, а їм ні. На що відреагував безпосередньо і сам Зеленський, теж у соцмережі. "Навіть коментарі давати смішно, така собі "ранкова казочка" від політичної еліти", - заявив він.

Відео Киян лякають провокативною газетою про Зеленського

І що ближче до дня виборів, то частіше штаби кандидатів у президенти вдаються до брудних технологій, аби перед фінішною прямою вплинути на рейтинги конкурентів. Для прикладу, у Львові виборців відлякують повістками в армію, а у Києві роздають провокаційні газети про одного з кандидатів.

Киян лякають провокативною газетою про Зеленського

Цікаво, що за адресою, де друкували газету взагалі розміщена Євангельська церква. У справу вже втрутилася поліція, пообіцявши спробу дискредитації перевірити. 

Ще одна передвиборча технологія, що була зафіксована, це фото бігбордів з різних українських містечок у стилі кандидата Юлії Тимошенко від кандидата в президенти Юрія Тимошенка. Тільки гасла останнього з точністю до навпаки перечать конкурентці, накшталт: "Залишити ринкову ціну на газ", "Провести загальну мобілізацію".

На Львівщині молодь лякають проводами у військо. В регіоні почали з'являтися оголошення, мовляв, прийдете на вибори, будьте готові зустріти на дільницях військових комісарів.

"Це непряме втручання у виборчий процес, залякування молодих людей віком до 27 років. Ми розуміємо для чого це робиться, щоб зменшити відсоток людей, які можуть прийти проголосувати за іншого кандидата", - стверджує нардеп Тарас Батенко.

У Міністерстві оборони причетність до таких оголошень заперечили. Жодних комісарів і представників військоматів на дільницях не буде. Усі факти впливу на виборців ті ж таки штаби кандидатів у президенти передають правоохоронцям. І прогнозують - за півтора тижня до виборів брудних фейків ще надивляться.

Нагадаємо, вибори президента відбудуться 31 березня. Участь у них візьмуть 39 кандидатів, саме тому виборчий бюлетень буде найдовшим в історії України – 80 сантиметрів. Вже надрукували 90% бюлетенів, закінчать друк 24 березня.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції